Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus švęsdamas įkūrimo 90-ąsias metines atidaro vieną didžiausių savo istorijoje parodų „Mirábile Visu/ Nuostabu matyti“.
Nuo ketvirtadienio, gruodžio 15 d. net devyniose galerijos salėse lankytojus pasitiks vertingiausios kolekcijos ir unikalūs eksponatai. Parodoje pristatoma daugiau nei tūkstantis kūrinių.
Tai – paroda per eksponatus atskleidžianti ne tik muziejaus, bet ir mūsų valstybės istoriją. Pirmi ryžtingi muziejaus kūrimosi žingsniai tarpukario Lietuvoje, paveldo likimas pirmosios sovietų okupacijos ir karo metais, drąsus ir atsakingas darbas išsaugant nacionalines vertybes sunkiais pokario ir stagnacijos metais, ilgi sovietų valdžios metai, persmelkti masinės propagandos ir kontroliuojančio dėmesio kultūrai, menui, menininkams. Pastarieji du nepriklausomybės dešimtmečiai, prisodrinti naujomis, su laisve atsivėrusiomis galimybėmis ir bendravimo su pasauliu ženklais.
Tai – paroda atsakanti į dažniausiai užduodamą klausimą: „Kaip daiktai atsiranda muziejuje?“ Eksponatai atrinkti, norint parodyti ne tik vertingiausius, bet ir tuos, kurių kilmės ir patekimo į muziejų istorijos yra neįprastos, intriguojančios.
Kiekviename dešimtmetyje išryškintos svarbiausios, tik jam būdingos kolekcijų formavimosi tendencijos. Išsamiai pristatomos didžiausios dovanos – testamentais atitekę muziejai, kolekcijos, išeivijos ir užsienio dailininkų kūriniai.