• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Popiežiaus pasisakymas, kad NATO pastūmėjo Rusiją pradėti karą Ukrainoje, nustebino ne vieną, tačiau, kaip teigė Mykolas Katkus, popiežius yra paplitusio naratyvo auka.

Popiežiaus pasisakymas, kad NATO pastūmėjo Rusiją pradėti karą Ukrainoje, nustebino ne vieną, tačiau, kaip teigė Mykolas Katkus, popiežius yra paplitusio naratyvo auka.

REKLAMA

Komunikacijos ekspertas TV3 žinių „Deinos komentare“ aiškino, kad popiežiui nebuvo gerai paaiškinta, kas iš tiesų vyksta.

Šiandien džiaugiamės, kad Vakarai vieningi ir vieningai padeda Ukrainai kariauti su Rusija. Ar ta vienybė ilgai išsilaikys?

Galima pastebėti, kad Ukrainos pagalbos skeptikų Vakaruose yra dvi grupės. Viena grupė – kairieji, kuriuos matome ir Jungtinėje Karalystėje, ir Vokietijoje, ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jie, kovodami su imperialistiniais ir globaliais Vakarais, mano, kad Rusija yra nuskriaustųjų, gerųjų pusėje. 

Kitas skepsio Ukrainos atžvilgiu šaltinis ateina iš dešiniųjų. Pavyzdžiui, Junginėse Amerikos Valstijoje ašis tarp Tuckerio Carlsono, kuris yra vienas populiariausių laidų vedėjų ir populiariausias respublikonų žurnalistas, ir vienas svarbiausių balsų, jis yra labai skeptiškas Amerikos kišimosi į Ukrainą atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat Ohajo pirminius rinkimus laimėjo ir greičiausiai taps kongresmenu J. D. Vance'as, kuris savo kampanijoje, nepaisant to, kad Ohajuje yra daug ukrainiečių, nuolat minėjo, kad Ukrainos nereikia remti ir Ukraina yra Rusijos dalis.

REKLAMA

Negaliu nepaklausti klausimo apie popiežiaus Pranciškaus pareiškimą, apie kurį dabar diskutuojama. Ar tai buvo atsitiktinis prisikalbėjimas, ar jame galima įžvelgti sisteminę poziciją?

Sistemine prasme galima įžvelgti tai, kad yra „kariauti už taiką“ naratyvas. Yra tokie naratyvai, kurie sako, kad „karo neturi būti“, „kaltos abi pusės“, „nekariaukite“, „draugaukite“ ir pan., bet tie naratyvai visai neatsižvelgia į realią situaciją. Tie naratyvai yra pakankamai stiprūs, tu pirmiausia kalbi apie tai. Deja, popiežius buvo tų naratyvų auka. 

REKLAMA
REKLAMA

Net Amerikos ir Jungtinės Karalystės kairieji laikraščiai kaip „The Guardian“ turėjo aiškų supratimą, kas vyksta Ukrainoje, ir to naratyvo nebuvo. Bet, jei žiūrėsime į Italijos spaudą, kur Rusija dėka senų ryšių deda labai daug pastangų paveikti tos šalies žiniasklaidą, <...> aš manyčiau, kad popiežius tiesiog turi silpną užsienio reikalų komandą, kuri jam nepaaiškino, kas vyksta. 

Visą pokalbį išgirskite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Nebuvo paaiškinta. Gal papiežius gyvena mėnulyje, kad jam reikia aiškinti?
Debile tu jobanas
Na, ča jau tragedija; jam , matote, nepaaiškino....Vargšelis, nesigaudantis realybėje diedukas, kuriam reikia "paaiškinti", nes sava galva nebeveikia....Visiškas bankrotas Vatikane...žemiau kanalizacijos lygio.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų