Alytuje nedirba nė viena fonografijos parduotuvė. Paskutinioji „sprogo“ išparduotuvė „Muzikos bomba“. Daugiau nei metus „Rimi“ prekybos centre Ūdrijos g. 1/ Naujoji g. 7E veikęs skyrius – uždarytas. Prieš tai šiose „Rimi“ patalpose dirbo alytiškių kapitalo įrašų parduotuvė „Muzika plius“, tačiau taip pat nesugebėjo išsilaikyti.
Tiek „Muzikos bomboje“, tiek „Muzika plius“ dirbusio Jono Kavolyno nuomone, muzikos įrašų prekyba yra kritusi dėl to, kad daugelį žmonių tenkina iš interneto, dažniausia nemokamai, atsisiųsti įrašai. Vos pasirodęs prekyboje, naujas dainų albumas jau būna įkeltas ir dalinamas internete.
Tą patį tvirtina ir alytiškis muzikos leidėjas Rimas Kožanis, kuris dėl susiklosčiusios situacijos neleidžia naujų albumų, o perleidžia tik senuosius ar iš senų dainų daro naujus rinkinius, kurių šiek tiek nuperkama kompaktiniuose diskuose ir magnetinėse kasetėse.
Dėl bankroto likviduotos muzikos, vaizdo įrašų, laikmenų platinimo įmonės savininkas Algis Klimavičius teigia, kad prie tokių smulkiųjų verslų žlugimo prisidėjo ir muzikos didmenininkai, didiesiems centrams gerokai palankesnę kainų ir nuolaidų politiką.
„Ar gali išgyventi toks verslas, kuriame mums prekės tiekiamos tokia kaina, kuri prekybos centre – jau galutinė?“, – klausia 2011–08–02 iš juridinių įmonių registro išregistruotos įmonės savininkas. Galutinai jo verslą sužlugdė padidėję mokesčiai ir prekybos centrų taikomos lentynų „valymo“ akcijos, kurių metu muzikos, vaizdo įrašai išparduodami vos už kelis litus. Iki vadinamosios ekonominės krizės „Muzika plius“ Alytaus mieste ir regione turėjo apie dešimtį parduotuvių.
Užsidarius visoms „Muzika plius“ parduotuvėms, iš Alytaus išsikrausčius vilniečių „Muzikos bombai“, mūsų mieste beliko kelis, muzikos įrašų siūlantys kioskeliai. Vienas jų įsikūręs „Jotvingio“ universalinės parduotuvės fojė, kitas – prie įėjimo į Jazminų g. turgavietę. Anksčiau tokios parduotuvės dirbo beveik visuose Alytaus prekybos centruose, Jotvingių g. turgelyje ir toje pačioje gatvėje veikęs „Muzika plius“ salonas.