Tačiau E. Muskas ir toliau eis elektromobilių gamintojos generalinio direktoriaus pareigas. Pagal susitarimą, kurį dar turi patvirtinti teismas, 20 mln. JAV dolerių baudą sumokės ir „Tesla“.
SEC E. Muską apkaltino sukčiavimu su vertybiniais popieriais. Komisija pareiškė, kad jis suklaidino investuotojus, kai rugpjūčio 7-ąją socialiniame tinkle „Twitter“ parašė „užsitikrinęs finansavimą“ elektromobilių gamintojos privatizavimui po 420 JAV dolerių už akciją ir išprovokavo „Tesla“ akcijų kurso šuolį. Dėl to akcijų spekuliantai, kurie tikėjosi, kad įmonės akcijų kursas kris, patyrė milijoninius nuostolius.
SEC pažymėjo, kad E. Musko įrašai tviteryje buvo „melagingi ir klaidinantys“ ir kad jis niekada neaptarė savo planų su vadovaujančiais įmonės darbuotojais ar galimais finansuotojais.
Pats E. Muskas pareiškė, jog vėliau atsisakė planų išpirkti „Tesla“ akcijas biržoje.
Pagal susitarimą su SEC jis trejus metus negalės eiti valdybos pirmininko pareigų ir jį pakeis „nepriklausomas valdybos pirmininkas“. Be to, „Tesla“ paskirs du „nepriklausomus valdybos narius“.
Baudos, kurias sumokės E. Muskas ir „Tesla“, tai yra iš viso 40 mln. JAV dolerių, bus paskirstytos „nukentėjusiems investuotojams teismo patvirtinta tvarka“.
Pasklidus žiniai apie E. Muskui pareikštus kaltinimus sukčiavimu ir kilus nerimui dėl „Tesla“ ateities, elektromobilių gamintojos akcijų kursas penktadienį krito maždaug 14 procentų.
E. Muskas yra ne kartą sugluminęs investuotojus savo emocingais ir neprognozuojamais pareiškimais. Pavyzdžiui, jis yra sukėlęs visuomenės pasipiktinimą, kai vieną iš gelbėtojų, dalyvavusių Tailando urve įstrigusios berniukų futbolo komandos gelbėjimo operacijoje, pavadino „pedofilu“.
„Tesla“ siekia padidinti „Model 3“ – pigesnio elektromobilio, kuris laikomas įmonės raktu į ateitį – gamybą.
Pastaraisiais mėnesiais ji stengėsi išspręsti šio modelio gamybos problemas, tačiau dabar, pasak E. Musko, įmonė yra susidūrusi su logistikos problemomis.