• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Siūlyti didesnį atlyginimą – ne visada geriausias būdas kelti darbuotojų motyvaciją. Naujausias Harvardo universiteto tyrimas, kurį aprašo naujienų portalas qz.com, atskleidžia, kad nėra tiesioginės koreliacijos tarp atlygio ir produktyvumo kilimo.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, atlikus tyrimą paaiškėjo, kad, jeigu darbdavys duoda papildomų pinigų, kurie yra neįskaičiuoti į atlyginimą, darbuotojų produktyvumas kyla. Pasak Harvardo mokslininkų, tokių darbuotojų produktyvumas ūgteli visus 20 proc.

REKLAMA

Tyrimas buvo atliktas suskirsčius darbuotojus į tris grupes. Pirmajai grupei buvo pasakyta, kad jie uždirbs 3 JAV dolerius per valandą. Antroji – 4 JAV dolerius per valandą ir trečioji grupė žmonių, kurie, pagal planą, turėtų uždirbti 3 JAV dolerius per valandą. Vis dėlto, pastarajai grupei vėliau buvo pasakyta, kad dėl didesnio biudžeto jų atlygis sieks 4 JAV dolerius per valandą.

REKLAMA
REKLAMA

„Darbuotojai, kuriems buvo iš pat pradžių žadėtas 4 JAV dolerių valandinis atlyginimas, dirbo ne ką stipriau, nei tie, kuriems buvo žadėtas 3 JAV dolerių valandinis atlyginimas“, – tikino viena iš atlikto tyrimo vadovių Deepaka Malhotra. O trečioji grupė, kuriai 1 doleris prie valandinio atlygio buvo pridėtas netikėtai, dirbo gerokai stipriau nei pirmosios dvi ir buvo labiau motyvuota.

Taigi, „netikėtai“ pakelti algą yra daug veiksmingiau, negu nustatyti kiek aukštesnį uždarbį nuo pat pradžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų