• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daliai konservatorių siūlant į parlamento pavasario sesijos darbų programą įtraukti Civilinės sąjungos įstatymą, Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas sako, kad partijoje dėl šio pasiūlymo palaikymo apsitarta nėra.

Daliai konservatorių siūlant į parlamento pavasario sesijos darbų programą įtraukti Civilinės sąjungos įstatymą, Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas sako, kad partijoje dėl šio pasiūlymo palaikymo apsitarta nėra.

REKLAMA

„Kol kas nesam apsitarę. Dar šios kadencijos Seimo sudėtyje, frakcijoje nesvarstėm kiek palaikytų (Civilinės sąjungos įstatymą – BNS)“, – BNS sakė R. Motuzas.

Konservatorius Seimo narys Matas Maldeikis antradienį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė su frakcijos kolegomis Jurgita Sejoniene ir Arūnu Valinsku siūlantys į pavasario darbų programą įtraukti Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuriuo siekiama įteisinti lyčiai neutralią partnerystę.

Anot R. Motuzo, abejonių kelią ir tai, jog apie pasiūlymą prabilta praėjus vos parai po to, kai partijos pirmininku buvo išrinktas buvęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir mes žinom, kad konservatyvusis (...), krikščioniškasis sparnas nepritaria, ne visi pritaria tam įstatymo projektui“, – pabrėžė jis.

REKLAMA

Politikas BNS patikino, jog socialdemokratai yra įsipareigoję savo rinkėjams per kadenciją išspręsti Civilinės sąjungos įstatymo klausimą, tačiau įtraukti jo į pavasario sesijos darbotvarkę neketina.

„Dabar negaliu pasakyti termino, kada mes imsimės svarstymo to projekto, bet esam įsipareigoję rinkėjams“, – teigė socialdemokratas.

„Jau intensyviai svarstėm ir per praeitą frakcijos posėdį, ir vakar koalicinėj taryboj kalbėjom apie pavasario sesijos darbų programą ir svarbiausius teisės aktus. Tai kol kas pavasario sesijoj nesam numatę įtraukti šio įstatymo projekto“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot R. Motuzo pirmieji darbai, kuriems bus teikiamas prioritetas pavasario sesijos metu – Vyriausybės programos priemonių įgyvendinimas, mokestinė reforma siekiant surinkti lėšas gynybos finansavimui, taip pat antra pensijų pakopa, mokyklų tinklo pertvarka.

Konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė BNS teigė, kad kolegos klausimą svarstys, tačiau nėra aišku, kiek konservatorių palaikytų šio teisės akto priėmimą. Būsimasis TS-LKD pirmininkas L. Kasčiūnas BNS yra sakęs, jog pozicijos dėl partnerystės įteisinimo nekeičia ir šio įstatymo projekto nepalaikytų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laisvės partijos pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius feisbuke komentavo, kad sveikina konservatorių siūlymą ir tikisi, kad taip įstatymo priėmimas „nebus sudegintas“.

Tuo metu Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako tokiam projektui nematantis perspektyvos.

Seimas prieš beveik dvejus metus po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Liko vienintelis balsavimas dėl šio projekto priėmimo.

REKLAMA

Socialdemokratas premjeras Gintautas Paluckas lapkričio pabaigoje sakė, kad civilinės sąjungos klausimui atsidūrus parlamento darbotvarkėje jis partnerystę balsavimu palaikytų, kaip ir anksčiau.

Gruodį ministras pirmininkas pabrėžė, kad Seimo patvirtintoje Vyriausybės programoje partnerystės įstatymas nėra prioritetinis klausimas, o šį klausimą „mėgins spręst“ tarpfrakcijinė parlamentarų grupė.

S. Skvernelis gruodžio pirmoje pusėje po susitikimo su Lietuvos žmogaus teisių centro direktore Jūrate Juškaite žadėjo ieškoti sprendimų dėl vienos lyties porų santykių įteisinimo.

REKLAMA

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 dieną.

Partijos viršūnėlės palaiko tą sąjungą, bet supranta, kad po to kils didžiulis žmonių nepasitenkinimas, kad pataikaujate mutantų norams, palaikote jų santuokas ir valdžios kėdės gali susvyruoti? Tai kaip dabar bus?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų