Tuo tarpu per didelis makiažo kiekis turi negatyvią reakciją ir žmonėms sudaro nepatikimo ar nesąžiningo asmens įspūdį.
Tyrimo metu Bostono universiteto ir Dana-Farber vėžio instituto mokslininkai paprašė dalyvių įvertinti įvairių žmonių išvaizdą atsižvelgiant į jų patrauklumą, kompetenciją ir patikimumą.
4 moters nuotraukos - be makiažo, su natūraliu makiažu, profesionaliu makiažu ir ryškiu makiažu - buvo rodomos tiriamiesiems apie ketvirtį sekundės. Vėliau buvo leista į fotografijas įsižiūrėti atidžiau.
Tyrimo autorė Nancy Etcoff „ABC“ žinioms sakė, kad leidus žvilgtelėti į nuotraukas trumpą laiko tarpą, moteris atrodė kompetentinga, patraukli ir patikima. Tuo tarpu, leidus įsižiūrėti geriau tiriamieji pasisakė, kad moteris su makiažu atrodė dar patrauklesnė ir kompetentingesnė, kita vertus, mažiau patikima ir dora.
Tyrimo autoriai tikina, kad moterys turėtų atsižvelgti į šiuos rezultatus dėdamos savo nuotraukas į darbo aplikacijas, gyvenimo aprašymus ar pažinčių svetaines.
Majamio universiteto Milerio medicinos mokyklos mokslinių tyrimų profesorė Tiffany Field tikina, kad toks reiškinys galioja nuo gimimo, mat kūdikiai ir jauni vaikai visada turi patrauklius ir gražius veidus.
Cincinnati psichoterapijos instituto direktorė Ann Kearney-Cooke, nori atkreipti dėmesį į tai kad grožis ne visada turi būti siejamas su kosmetika.
„Yra ir kitų būti jaustis gražia ir patrauklia. Moters šiluma, energija ir pasitikėjimas savimi gali traukti kitus žmones kur kas labiau nei jūsų tobulas makiažas. Nėra nieko gražiau už savimi pasitikinčią moterį, turinčią asmeninę nuomonę, savitą stilių ir atrodančią kaip niekada natūraliai.“