Moters asmenines savybes galima atspėti pažiūrėjus į jos veidą, rodo Glazgo universiteto ir žurnalo „New Scientist“ atlikti tyrimai.
Kaip skelbia britų internetinis dienraštis BBC, mokslininkai aiškinosi, ar pagal žmogaus veidą galima spręsti apie jo asmenybės bruožus. Prieita prie išvados, jog moterų veidus „skaityti“ daug lengviau nei vyrų. Mokslininkai tvirtino, jog moterų veidai iškalbingesni, juose lengviau įžvelgti asmenines ypatybes.
Tyrime dalyvavo daugiau nei 1000 „New Scientist“ skaitytojų, turėjusių pateikti po vieną savo nuotrauką, kurioje žiūrėtų tiesiai į fotoaparatą, bei užpildyti internetinę anketą. Iš pateiktų atsakymų buvo sprendžiama, ar apklaustiesiems gyvenime sekasi, ar jie turi humoro jausmą, ar yra religingi bei patikimi.
Pagal tai, kaip žmonės save įvertino, tyrimo ekspertai išskyrė kraštutines vyrų ir moterų grupes visose keturiose asmenybių kategorijose.
Atsiųstas nuotraukas vertino tinklalapio lankytojai. Daugiau nei 6500 jų pavyko identifikuoti laimingų, turinčių humoro jausmą, religingų ir keliančių pasitikėjimą moterų veidus.
Iš viso 70 procentų žmonių, atsižvelgdami į moters veido bruožus, gebėjo teisingai atskirti tą, kuriai gyvenime sekasi, net 73 jų procentai, atspėjo, kuri iš jų yra religinga. 54 procentai dalyvavusiųjų teisingai įvardino tas moteris, kurios jiems pasirodė keliančios pasitikėjimą. Žvelgiant į moters veidą, nepavyko teisingai identifikuoti tik vienos moters savybės – humoro jausmo. Taigi, apibendrinama, jog moterų veidai yra labiau „perregimi“, negu vyrų.
Glazgo universiteto daktaras Robas Jenkinsasas, komentuodamas tyrimo rezultatus, teigė, kad žvelgiantį į vyro veidą, nepavyko teisingai identifikuoti nė vienos asmens savybės. Anot jo, žmonės, žiūrėdami į veidus, nesuprato, kuris vyras turi humoro jausmą, kuris jų yra patikimas, ar religingas. Žvelgiant į veidus, daugiau mažiau teisingai pavyko atspėti tik tai, ar vyrui gyvenime sekasi, ar ne. Tačiau vyrus, kuriuos lydi sėkmė, identifikavo tik 22 procentai žmonių.
Mokslininkai tokius skirtumus tarp moterų ir vyrų aiškina tiesiog tuo, jog moterų veidai yra labiau informatyvūs, negu stipriosios lyties atstovų.
Anksčiau irgi buvo atlikta nemažai tyrimų, kurių metu paaiškėjo, jog žmonės veido išvaizdą linkę tapatinti su tam tikromis asmeninėmis savybėmis. Glazgo universiteto daktaras Robas Dženkinsas sako, kad šis tyrimas turėtų tapti paskata naujoms studijoms, nagrinėjančioms sąsajas tarp žmogaus charakterio ir to, kaip jis atrodo.