Tik nedidelis procentas moterų orgazmo negali patirti dėl fiziologinių priežasčių – traumų, skausmo lytinių santykių metu, hormonų disbalanso ir kt. Likusioms pasiekti malonumo apogėjų trukdo psichologiniai barjerai.
Pasak seksologo Jevgenijaus Kulgavčiuko, moters lytinio akto finalas nebūtinai yra orgazmo pasiekimas. Yra stiprėjantis susijaudinimas, euforija, tačiau tai nebūtinai „perauga“ į orgazmą. Tačiau tai irgi padeda moteriai atsipalaiduoti, nurimti. Tiesa, vyrams tokie dalykai nesuvokiami...
„Vyrai moters seksualumą vertina per savo suvokimo apie seksą prizmę. Vyrams lytinio akto pabaigoje patiriamas orgazmas – vienintelis ir patikimas įrodymas, kad seksas buvo geras. Be orgazmo vyrams lytinis aktas atrodo neužbaigtas. Taip jie suvokia ir moteriškąjį orgazmą, - aiškina J.Kulgavčiukas. – Vyras tuomet ima kaltinti save, kad negali suteikti mylimai moteriai malonumo, jo savivertė mąžta. Visa tai negali nepaliesti poros lytinio gyvenimo. Mat moteris, nenorėdama įžeisti vyro suvaidina orgazmą. Viskas, ko tokia dailiosios lyties atstovė nori – patirti orgazmą, tiesa, ne sau, o jam.“
Tačiau moteris labiau nei partneriui meluoja sau – išduoda savo kūną. Tiesa, kloti viską tiesiai šviesiai, kad „aš apgaudinėjau tave visus tuos metus, o dabar pasakysiu tiesą“, neverta. „Kai kurios moterys tokiais prisipažinimais per kelias minutes sugriauna tegul ir neidealius, bet lytinius santykius, - sako seksologas. – Turėjau ne vieną pacientą, kuris po tokių moteriškų atviravimų ne tik, kad nesistengė partnerei suteikti malonumo, bet ėmė iš viso vengti su ja santykiauti.“
Kur išeitis?
Pagrindinė taisyklė – seksas turi būti malonus. Susirūpinti reikėtų, jei po sueities moteris jaučiasi it sudaužyta, nepasitenkinusi, nervinga, jai ima skaudėti pilvo apačią ir strėnas. Tai, pasak seksologo J.Kulgavčiuko, vadinamoji frustracijos būsena: kraujo pritekėjimo į lytinius organus susijaudinus nepakeičia greitas jo nutekėjimas, kaip yra patyrus orgazmą. Kraujas užsistovi mažojo dubens organuose.
„Tokios būsenos išvengti padeda masturbacija. Moteris nepatirdama malonumo su partneriu gali išmokti tai padaryti pati, o po to jau pamokyti ir partnerį, - sako J.Kulgavčiukas. – Tiesa, nereikėtų per dažnai mėgautis masturbacija, kai erogeninės zonos ir klitoris jaudinami tokiu būdu, kokiu neįmanoma tai daryti lytiškai santykiaujant su partneriu, pavyzdžiui, dušo srovė, dažni lietimai, kojų sukryžiavimas. To dažnai nerekomenduoja daryti, nes mūsų smegenys fiksuoja tam tikrą seksualinio malonumo patyrimo modelį. Jeigu pasąmonė įsimins netinkamus refleksus ir impulsus, kurių neįmanoma pakartoti santykiaujant su partneriu, teks mokytis iš naujo. Toms moterims, kurios jau padarė šią klaidą, patariu „perprogramuoti“ kūną mažiau agresyviais masturbacijos būdais. Dailiosios lyties atstovėms nenustoju kartojęs, kad tinkama masturbacija – būsimų orgazmų santykiaujant su vyru treniruotė.“
Būti ar nebūti? Būti
Seksologai vieningi – nori gero sekso, turi atsiduoti 100 procentų, tai yra atiduoti save partneriui. O tam reikalingas maksimalus pasitikėjimas vienas kitu. Taigi idealu, jei jus jungia meilė, blogiausiu atveju, turite jausti vienas kitam bent simpatiją.
Be to, „neužsiciklinkite“ ties rezultatu. Svarbiau procesas, o ne rezultatas. Formuokite savo seksualumą ieškodami naujų pozų, erogeninių zonų. Mėgstamos pozos, glamonės, frikcijų dažnumas, klitorio stimuliacija – tokia preliudija gali tapti orgazmo garantu. „Išjunkite“ galvą – „įjunkite“ kūną, pataria specialistai.
„Kiekvienai į mane besikreipiančiai porai, kuri skundžiasi nevisaverčiu seksu, sudarau individualų „gydymo planą“. Mokau įvairių seksualinių praktikų. Dažnai joms duodu užpildyti anketas, kurios parodo, kas porai sekse yra priimtina, o kas - tabu, - pasakoja J.Kulgavčiukas. – Seksologo kabinete poros išmoksta atvirai kalbėtis apie seksą, ima labiau pasitikėti vienas kitu ir pačiais savimi.“
Verta žinoti:
Pasak seksologų, moters seksualumas kinta. Su amžiumi net erogeninės zonos gali pakeisti „dislokacijos“ vietas, todėl svarbu nesustoti vietoje, eksperimentuoti. Tačiau atminkite, kad seksas tai kūrybinis, jausminis, o ne mechaninis procesas. Be jausmo maigomi mygtukai, niekad neįžiebs šviesos...