Nagrinėjant šeimos ginčą Anglijos Aukštajame teisme viena iš proceso dalyvių pageidavo liudyti neatidengdama savo veido. Ji savo prašymą argumentavo tuo, kad yra dorovinga musulmonė, todėl jos veido kiti vyrai matyti negali, o nuotoliniu būdu vykstančiame procese dalyvavo dar vienas teismo darbuotojas: tai draudžia šis tikėjimas.
Bet teisėja Sarah Morgan prašymo nepatenkino – ji tikino suprantanti moters poziciją, tačiau iš veidą slepiančio žmogaus parodymų priimti negalėjo. Kitu posėdžio metu metu jai buvo leista būti su tradiciniu galvos apdangalu.
Iš Jemeno kilusi Sheffieldo gyventoja teisme ginčijasi su savo sutuoktiniu dėl vaikų globos – anksčiau Somalyje gimęs vyras išvežė atžalas į užsienį pas savo giminaičius, o motinai neleido su jais matytis.
Vyras taip pasielgė po to, kai žmona nepanoro toliau su juo gyventi, mat šis ją „visiškai kontroliavęs“.
Teismas palaikė moters poziciją ir liepė sugrąžinti jai vaikus.
Jungtinėje Karalystėje tai jau ne pirmas atvejis, kai teisme iškyla tokia dilema, anksčiau taip pat buvo pasitaikę atvejų, kai panašiose situacijose moterys atsisakė atidengti veidus motyvuodamos savo religiniais įsitikinimais ir žmogaus teisėmis.
Nors teisėjai aiškiai pasisakė, kad Anglijos ir Velso teismų jurisdikcijose privaloma laikytis čia galiojančių taisyklių, kai kurie teisės ekspertai teigia, kad šiuo atžvilgiu reikalinga aiškesnė valdžios pozicija.