Kalbėdama apie savo svajonę dirbti morge, A. Bowser sakė: „Puikiai prisimenu tą dieną, kai man buvo 11 metų ir mama paklausė, ar per televiziją noriu pažiūrėti dokumentinį filmą. Tai buvo pirmasis tiesiogiai transliuotas pomirtinis tyrimas.
Mane labai sužavėjo anatomija ir po to supratau, kad noriu pati tai daryti, kai užaugsiu. Mano mama negalėjo tuo patikėti.“
Pomirtinis tyrimas atliekamas siekiant nustatyti, kaip žmogus mirė ir ar yra kokių nors įrodymų, kad dėl jo mirties galėjo būti kaltas kitas žmogus, rašo express.co.uk.
Koks jos darbas morge?
Jį paprastai atlieka anatominės patologijos technologas, būtent šias pareigas ir užima M. Bowser. Taip pat jį atlieka patologas, kuris patikrina medžiagą ir aplinkybes bei atlieka išorinę paciento apžiūrą, pavyzdžiui, fiksuoja sužalojimus ir žaizdas.
Kai ir patologas, ir anatominės patologijos technologas prieina bendros išvados, ateina laikas atlikti skrodimą, t. y., pašalinti visus organus ir įsitikinti, kad nėra neįprastų požymių.
A. Bowser sakė: „Tada patologas turi išpjauti organus ir nustatyti mirties priežastį. Tada visi organai sugrąžinami į paciento kūną, aš viską kruopščiai užsiūnu, nuprausiu kūną, įvynioju į švarų audeklą ir nugabenu į šaldytuvą.“
Šis procesas paprastai trunka maždaug valandą laiko, tačiau dažniausiai priklauso nuo atvejo sudėtingumo ir kartais gali sukelti nemažai iššūkių.
Baisiausios ekstremalios savižudybės
A. Bowser pridūrė: „Yra keli atvejai su tam tikrais pacientais ir jų šeimomis, kurie visam laikui išliks mano atmintyje. Kartais tai būna itin skaudi mirtis, po kurios gerklėje stovi gumulas, o kartais pokalbis su šeima, su kuria pajauti ryšį, kai bandai paguosti ir palaikyti.
Man atrodo, kad ekstremalios savižudybės yra pačios baisiausios, nes niekada negali nė įsivaizduoti, ką tas žmogus turėjo išgyventi, kad taip užbaigė savo gyvenimą. Neviltis liūdina.“
Įrankius galima rasti kiekvieno žmogaus virtuvėje
Pasak A. Bowser, daugelį įrankių, naudojamų morge, galima rasti kiekvieno žmogaus virtuvėje.
Ji pasakojo: „Tačiau turime ir specialių įrankių, pavyzdžiui, šonkaulių žirkles, pjūklus, siūlus bei adatas. Naudojami įrankiai per daugelį metų nelabai pasikeitė.“
Net ir dirbant su mirusiųjų kūnais, A. Bowser sakė, kad bendra atmosfera morge gali būti „labai pozityvi“.
Ji pridūrė: „Dirbdama visada 100 proc. esu susitelkusi į mirusįjį, tačiau neneigsiu, kad su kolegomis mėgstame pasijuokti ir vienas kitam palaikyti gerą nuotaiką. Juk kai kasdien susiduri su mirtimi, tai greitai gali palaužti, jei bent retkarčiais nuo to neatsiribosi.“