Be to, taryba rekomendavo neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) mažiausiai uždirbantiems žmonėms didinti 20 proc. iki 750 eurų. Tiesa, dėl šio dydžio dar spręs Seimas priimdamas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas.
Tuo metu galutinį sprendimą dėl MMA priims Vyriausybė.
„Džiaugiuosi susitarimais, kurie veikia. Tai ypač svarbu esant neapribrėžtumui ekonomikoje, kai tiek darbuotojai, tiek darbdaviai įsiklauso į vieni kitų argumentus.
Pirmą kartą po penkerių metų Vyriausybei teikiamas Trišalėje taryboje pasiektas susitarimas dėl minimalios mėnesinės algos kėlimo“, – penktadienį žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Šiuo metu MMA siekia 840 eurų neatskaičius mokesčių. NPD uždirbantiems mažiausiai yra 625 eurai.
Pakeitus šiuos dydžius taip, kaip pasiūlė Trišalė taryba, MMA uždirbantys darbuotojai į rankas gautų apie 709 eurus. Dabar tokie darbuotojai į rankas gauna apie 633 eurus.
„Šis padidėjimas turėtų gerokai viršyti skurdo riziką, kurią prognozuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai“, – kalbėjo M. Navickienė.
Pasak jos, toks didinimas yra geras gyventojams ir turėtų pasijusti jiems. Esą ne tik uždirbantiems MMA, bet ir tiems, kas uždirba iki vidutinio atlyginimo.
Darbo kodeksas numato, kad minimalią mokėti galima tik už nekvalifikuotą darbą.
„Sodros“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje iki 840 eurų per mėnesį uždirba daugiau kaip 121 tūkst. gyventojų.
MMA ir NPD didinimas leidžia uždirbti daugiau pinigų mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams. Tačiau dėl taikomo NPD į valstybės biudžetą surenkama mažiau mokesčių, kurių reikia viešųjų paslaugų finansavimui, įvairioms išmokoms.
Kai kurios darbdavių organizacijos skundžiasi, kad padidinus MMA, dalis įmonių susidurs su sunkumais, nes patirs didesnes išlaidas darbuotojų atlyginimams.