Mokytojų streiko išvakarėse švietimo valdininkai, pedagogų profsąjungų atstovai ir patys mokytojai pateikia skirtingas versijas, kas atsakys už vaikų saugumą, kai nebus pamokų. Tačiau visi jie pripažįsta, kad savo atžalomis galiausiai turės pasirūpinti tėvai.
Švietimo valdininkai tvirtina, jog į streiką įsitrauksiančių mokyklų mokiniais turėtų pasirūpinti savivaldybės. Švietimo ir mokslo ministerijos (SMM) sekretorius Alvydas Puodžiukas dienraščiui "Lietuvos žinios" teigė kalbėjęsis su savivaldybių švietimo padalinių ir mokyklų vadovais, raginęs juos streiko dienomis skirti moksleiviams deramą dėmesį.
"Jei streikai užtruks, mokyklų vadovai turės informuoti tėvus, kad šie prisiimtų dalį atsakomybės už vaikų priežiūrą", - sakė jis. Anot A.Puodžiuko, mokiniais tomis dienomis galėtų pasirūpinti ir neformaliojo švietimo įstaigos - dailės, sporto, muzikos mokyklos.
Mokytojų protesto iniciatorių nuomone, streiką reikėtų laikyti "stichine nelaime ar gripo epidemija" ir susitaikyti su pasekmėmis. Vienas radikaliojo pedagogų profsąjungos sparno lyderių Eugenijus Jesinas sakė, kad atsakomybė už vaikus per streiką teks mokyklų vadovams ir administracijai.
"Kitas klausimas, kas rūpinasi mokiniais, kai siaučia gripo epidemija, kai mokykla nedirba dėl šalčio. Niekas nesirūpina", - pabrėžė jis.
Pasak E.Jesino, per susitikimus su mokytojais ministrė Roma Žakaitienė nuolat kartoja, kad už vaikų saugumą ir ugdymo proceso organizavimą tiesiogiai atsakingi mokyklų vadovai.
E.Jesinas siūlo tėvams pirmadienį vaikų į mokyklą neleisti, nes per streiką mokytojai atleidžiami nuo darbo įsipareigojimų.
"Manau, tėvai turėtų pasirūpinti, kad jų atžalos tomis dienomis mokytųsi savarankiškai, o mokytojai savo ruožtu skirs mokiniams užduotis, nurodys, ką per tą laiką nuveikti", - sakė jis.
Streiko organizatorius teigė, jog prie protesto akcijos žada prisidėti beveik 300 mokytojų kolektyvų. Telšiuose streikuos 18 mokyklų pedagogai. E.Jesinas vardijo streikuosiančių Vilniaus mokyklų pavadinimus. Tačiau pasikalbėjus su šių įstaigų vadovais paaiškėjo, kad ateinantį pirmadienį pamokos jose vyks.
Dėl valdžios nesugebėjimo susitarti su streikuoti ketinančiais mokytojais mokiniai tampa tarsi įkaitais.
"Stengiamasi panaikinti švietimo problemų padarinius, o ne tikrąsias priežastis. Tačiau mes atsidūrę nežinomybėje, kuri stipriai veikia mūsų gyvenimą. Šiandien eidamas į mokyklą negaliu būti tikras, kad klasėje rasiu mokytoją, o jei rasiu, ar jis tikrai man kokybiškai suteiks žinių. Nuolat kalbama apie brandos egzaminų svarbą mūsų gyvenime, o šiandien net negalime būti garantuoti, kad egzaminų sesija įvyks", - kalbėjo Lietuvos mokinių parlamento narys Linas Kuklerius.