Valdžios dar kartą apmulkinti mokytojai į kompromisus daugiau nebesileis. Jie kategoriškai pareiškė, jog nuo kovo 3-iosios pradeda neterminuotą streiką, rašo „Klaipėda“.
Klaipėdoje pedagogai ketina streikuoti daugiau nei dvidešimtyje mokyklų.
Kai pernai gruodį vyko trijų dienų terminuotas streikas, pamokų nevedė penkiolikos įstaigų mokytojai.
„Viskas. Nuo vasario 1-osios pradedame procedūras pasirengti neterminuotam streikui“, - vakar „Klaipėdai“ teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Žemaitijos regiono vadovas Eugenijus Jesinas.
Tačiau jis patikino, kad sykiu su pasirengimu streikui bus nutraukiama protesto akcija, kai mokytojai atsisakė auklėjamųjų klasių. Anot E.Jesino, profsąjunga siūlys, kad pedagogai vėl prisiimtų klasės vadovo pareigas ir daugiau nebenukentėtų finansiškai.
Labiausiai dėl pedagogų streikų išgyvena dvyliktokai, nes jiems iki egzaminų liko tik keli mėnesiai.
„Kas geriau? Ar streikuoti dabar ir viltis, jog Vyriausybė susimąstys, sutiks su mokytojais derėtis ir šie streiką nutrauks, ar tai, kad boikotuotume valstybinius ir mokyklinius egzaminus?“ - retoriškai klausė LŠDPS Klaipėdos susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė.
Abiturientai jau ieško išeičių iš keblios situacijos. Kai kuriose mokyklose streikuoti nusiteikusiems mokytojams moksleiviai siūlo iš kiekvieno surinkti po penkis litus už pamoką, kad pedagogai jas tik vestų.
Iš aktyvių tėvų, kurių vaikai eina į dvyliktą klasę, jau pasigirdo ketinimų į teismą už mokytojų streikus paduoti Švietimo ir mokslo ministeriją bei Vyriausybę.
Šios institucijos labiausiai prisidėjo, kad pedagogai galiausiai ryžosi streikuoti.
Pastarosiomis dienomis tarp abiejų pusių vyko derybos dėl mokytojų pateiktų reikalavimų. Tačiau Vyriausybė pasiūlė pedagogų algas nuo rugsėjo pakelti 20 proc.
„Čia jų šlykštus žaidimas. Jauniems mokytojams algas ketinama kelti 25 proc., o turintiems stažą – 16 proc. Tačiau buvo žadėta, kad nuo rugsėjo algos ir taip kils 15 proc. Tad kur tas mūsų reikalavimų vykdymas?“ - pyko E.Jesinas.
Virginija Spurytė