Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kaltina Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM) nevykdant įsipareigojimų gerinti darbo sąlygas ir trečiadienį rengia protesto akciją.
Planuojama, kad į piketą prie Švietimo ir mokslo ministerijos Vilniuje gali susirinkti 200-400 dalyvių.
Kaip BNS anksčiau sakė profsąjungos Žemaitijos regiono pirmininkas Eugenijus Jesinas, bus protestuojama prieš ministerijos pažadų nevykdymą.
"Mes esame pasirašę susitarimą, kur Švietimo ir mokslo ministerija įsipareigojo gerinti mokytojų darbo sąlygas ir darbo apmokėjimą, mažinti vaikų skaičių klasėse. Su tryliktąja Vyriausybe mes buvome sutarę, kad mokytojų darbo užmokesčio kėlimas vyks planingai, o ne atsitiktine tvarka. Tam lėšų yra, nes mažėja mokinių skaičius, bet tos lėšos panaudojamos neaišku kam", - sakė E.Jesinas.
Nepatenkinti naujos pedagogų apmokėjimo sistemos įgyvendinimo programa profsąjungininkai reikalauja patikslinti ir suderinti ją su profesine sąjunga. Švietimo darbuotojai taip pat pageidauja, kad išeitinės pašalpos, kompensacijos būtų mokamos ne iš švietimo įstaigos, bet iš savivaldybės ar valstybės biudžeto.
Taip pat reikalaujama peržiūrėti bei keisti vadinamojo mokinio krepšelio sudarymo metodiką, mokinių žinių vertinimo sistemą.
Su Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (ŠDPS) atstovais pirmadienį buvo susitikusi švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė, kuri po susitikimo sakė, kad LŠDPS atstovai nepateikė jokių konkrečių reikalavimų.
Tuo tarpu LŠDPS pirmininkas Aleksas Bružas po susitikimo sakė, kad didžiausia problema yra nevykstantis socialinis dialogas.
Pedagogų profesinė sąjunga protesto akcijomis savo problemas sprendė ir anksčiau. Paskutinį kartą 2005 metais paskelbus apie ketinimą streikuoti buvo pasirašytas susitarimas dėl darbo sąlygų gerinimo ir atlyginimų kėlimo ir streikas neįvyko.