• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių miesto savivaldybėje vėl rengiama bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarka. Kol kas apibrėžti tik mokyklų optimalumo kriterijai. Pirmieji siūlymai dėl mokyklų likimo paaiškės spalį.

REKLAMA
REKLAMA

Politikai ir valdininkai dirba atskirai

Siūlymus dėl pertvarkos turi parengti vien iš Tarybos narių sudaryta laikinoji komisija, kuriai vadovauja miesto meras Justinas Sartauskas.

REKLAMA

Politikų komisijai mokyklų optimalumo kriterijus ir situacijos analizę iki spalio 1 dienos turi pateikti Savivaldybės administracijos darbo grupė. Jai vadovauja Viktoras Strups, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Šį rugsėjį vėl tūkstančiu mažiau mokinių atėjo į bendrojo lavinimo mokyklas. Kol kas Šiauliuose uždaryti teko dvi mokyklas — Šventupio pagrindinę ir Jono Laužiko specialiąją.

REKLAMA
REKLAMA

Prie kriterijų — iš naujo

Praėjusią kadenciją jau buvo nustatyti kriterijai, pagal kuriuos mokyklos turėjo pačios kasmet įsivertinti. Patvirtintas minimalus ir maksimalus mokinių skaičius. Pradinės mokyklos atitinkamai — 220 ir 330, pagrindinės — 380 ir 700, gimnazijos — 450— 550.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra pradinių, pagrindinių mokyklų, kuriose nustatyto minimalaus mokinių skaičiaus jau nebėra. Tik visos gimnazijos dar turi maksimalų mokinių skaičių arba jį viršija.

Tikėtasi, kad mokyklos pačios pamatys, jog negali išgyventi. Tačiau tik viena mokykla yra pripažinusi, kad jai nepakanka lėšų ir galimybių gyvuoti. Bet ir ji neviešinama.

REKLAMA

Optimalumo kriterijai

Savivaldybės administracijos darbo grupės vadovas V. Strups informavo, jog mokyklų tinklo optimalumo kriterijai jau yra apibrėžti. Mokyklų situacija bus vertinama pagal mokinius, geografinę padėtį, aplinkos lėšų, kurios yra Savivaldybės biudžeto lėšos, poreikį ir naudojimą, pastato būklę.

REKLAMA

Bus vertinama, koks per trejus metus buvo prognozuojamas mokyklos teritorijoje būsimų pirmokų skaičius ir kiek realiai jų atėjo. Taip pat vidutinis 1— 4 klasių, 5— 10 klasių ir 11— 12 klasių mokinių skaičius per trejus metus.

„Žiūrėsime, ar mokinių mažėja, ar daugėja, ir lyginsime realų mokinių skaičių su optimalios mokyklos skaičiais — sakė V. Strups. — Kiek ploto tenka vienam mokiniui. Bus vertinama, kokia dalis mokinių iš mokyklos išvyko mokytis į kitas mokyklas, kokią dalį sudaro mokiniai iš mokyklai priskirtos teritorijos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tinklo pertvarkai turės reikšmės ir susisiekimas su mokykla visuomeniniu transportu, koks atstumas iki artimiausios tokio pat tipo bendrojo lavinimo mokyklos.

Bus skaičiuojama ir pagal vidurkius lyginama, kiek biudžeto lėšų mokykloje tenka vienam mokiniui išlaikyti, kiek Savivaldybės lėšų panaudojama vienam kvadratiniam metrui mokyklos ploto — remontams, renovacijoms, vertins mokyklos pastato būklę: renovuota ar ne.

REKLAMA

Vėl keliama įtampa

„Jokios informacijos, kas daroma, neturime, — sakė “Šiaulių kraštui“ Zina Žuklijienė, Šiaulių mokyklų vadovų asociacijos prezidentė, S. Šalkauskio gimnazijos direktorė. — Vėl keliama įtampa nuo pat rugsėjo, tai trukdo darbui. Su mumis niekas nesitaria, nesikalba, tik galime laukti, kas nukris.“

REKLAMA

Z. Žuklijienės nuomone, „Savivaldybėje ne rūpinamasi optimaliu mokyklų darbu, o nuolat dirginama — ne nuo to galo pradedama“.

Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacijos atstovė Natalija Kaunickienė, Salduvės pagrindinės mokyklos direktorė, pripažįsta, jog tinklo pertvarka neišvengiama, kai mažėja vaikų ir stinga pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kažkas kažką bandys būtinai išsaugoti, — mes taip pat, — sako direktorė. — Viena iš mažiausių mokyklų esame, turime 367 mokinius, bet mokykla per ketverius pastaruosius metus tokį skaičių išlaiko ir nemažėja. Tėvai nuolat klausinėja, ką daryti, kur vaikus vesti, kas bus. Periferijoje esančios mokyklos visada bus mažesnės, miesto centras visada turi privalumų. Tačiau yra du optimalios mokyklos variantai ir jų mokyklos turėtų laikytis. O laikosi ar ne, turėtų kontroliuoti tie, kurie priima sprendimus.“

REKLAMA

N. Kaunickienė taip pat įsitikinusi, jog būtina tartis su mokyklų atstovais.

„Reikia atsižvelgti į bendruomenės nuomonę, kad nebūtų padaryta klaidų, kaip buvo su Šventupio ir Gytarių mokyklomis, — sako direktorė. — Iškėlė mokyklą iš strateginės vietos, sumažėjo mokinių, o dabar grąžina atgal.“

REKLAMA

Auštabalio pradinė mokykla — viena mažiausių pradinių mokyklų. Joje tik 164 mokiniai. Diskusijos, kad ši pradinė mokykla gali būti jungiama su Rasos progimnazija ar į ją įkelta, buvo pradėtos dar praėjusiais mokslo metais.

„Palyginti su praėjusiais mokslo metais mokykla nesumažėjo, — sako mokyklos direktorė Birutė Cironkienė. — Lauksime politinių sprendimų. Bet šiuos mokslo metus, manau, baigsime ramiai.“

Rūta Jankuvienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų