• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tėveliai dairosi atžaloms reikalingų priemonių mokyklai ir visiškai neskuba. Prekybininkai sako pastebėję, kad šiemet dėl koronaviruso šeimų planai ruošiantis mokyklai gerokai pasikeitė. O regionų gyventojai neišsiverčia be paramos.

Tėveliai dairosi atžaloms reikalingų priemonių mokyklai ir visiškai neskuba. Prekybininkai sako pastebėję, kad šiemet dėl koronaviruso šeimų planai ruošiantis mokyklai gerokai pasikeitė. O regionų gyventojai neišsiverčia be paramos.

REKLAMA

Kaišiadorietė Rasa su dviem atžalomis į didelį prekybos centrą Kaune atvyko pirkti reikalingų mokyklinių priemonių. Moteris skaičiuoja, kad šiemet abiem mokyklinukams reiks bent poros šimtų eurų.

„Manau, du šimtus ant abiejų vaikų tikrai išleisiu. Ne viską, todėl taip ir sakau, jei reiktų viską, tai reiktų daug daugiau“, – sako mama Rasa.

Mamos teigimu, vyresnėlis vardija, ką iš likusių pernykščių pirkinių dar naudos, o kurių jau tikrai reiks naujų: „Penalas, gal dar plastilinas manau liko. Kuprinės, gal ir naujų flomasterių reikės. Didžiajam kuprinės reiks. Mažoji gavo dovanų, tai jei nereiks pirkti.“

REKLAMA
REKLAMA

Šalia su sąrašu nekantriai trypčioja ir būsima pirmokė – jai jaudulio kur kas daugiau.

O štai ir kaunietė Agnė su sūnumi į prekių vežimėlį krauna sąsiuvinius. Moteris sako, kad šiemet būtiniausioms sūnaus mokyklinėms prekėms išleis apie pusšimtį eurų: „50 eurų, plius pratybos, tai apie 50-70 visada būna pratybų mokesčiai.“

REKLAMA

Prekybininkai pastebi, kad šiemet apsipirkimas mokyklai vyksta vangiai. Daugiausia tradiciškai perka rašiklių ir sąsiuvinių. Pirkėjai tapo atsargesni ir labiau apgalvoja pirkinių sąrašą. O priežasčių tam esą net keletas.

„Karantino laikotarpiu įvairių kanceliarinių prekių paklausa išaugo apie 40 proc, tai manome, kad žmonės turi atsargose įvairių piešimo priemonių, popieriaus“, – teigia „Maxima“ atstovė Kornelija Sakalaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Prekyba įsibėgėja, bet mano žiniomis ji lėčiau pradėjo įsibėgėti, galbūt tas buvo neaiškumas, kaip klostysis reikalai su mokslo metais“, – kalbėjo „Iki“ atstovė Vaida Budrienė.

Didžiuosiuose prekybos centruose pagyvėjimas prie mokyklinėmis prekėmis nukrautų lentynų pastebėtas tik šią savaitę – iki mokslo metų pradžios likus paskutinėms dienoms.Nors kainos palyginti su ankstesniais metais beveik nepakitusios,  daugelis pirkėjų atvirauja – laukė nuolaidų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Todėl ir atvažiavom, nes laukėm, būna vieną savaitę kanceliarijai, kitą savaitę dar kažkam“, – sako Rasa. 

„Pasižiūrėjom, kad būtų akcija, bet šiaip ar taip riekia pirkt. O matau tendenciją, kad rugsėjo pradžioj būna daugiau akcijų“, – pasakoja mama Agnė.

Nors tėvai skaičiuoja, kad svarbiausiems reikmenims išleis mažiausiai 50 eurų, prekybos centrų atstovai sako, kad būtiniausių mokyklinių priemonių krepšelį šiemet, kaip ir ankstesniais metais, tikrai galima supirkti perpus pigiau, aišku, be kuprinės, uniformos ir sportinės aprangos.

REKLAMA

Kainą esą didina pastebėti ir nauji pirkėjų įpročiai, nulemti ne vienai šeimai iššūkiu tapusio kelių mėnesių nuotolinio mokymo namuose. Tad dabar prie įprastų mokyklinių prekių rašiklių, sąsiuvinių ar piešimo reikmenų tėvai planuoja pirkti ir kokį nors išmanųjį įrenginį.

„Tėveliai, globėjai yra atsargūs, galvoja, kad gali tekti mokytis ir namuose – atitinkamai yra ir toliau rūpinamasi kompiuterinėmis – elektroninėmis priemonėmis, tam kad darbas ir mokslas namuose būtų kuo patogesnis“, – teigia „Rimi“ atstovė Renata Keršienė.

Tačiau daliai Lietuvos gyventojų suruošti mokyklai vaikus sunku, net ir pasinaudojus nuolaidomis. Daugelyje regionų, ypač kaimuose, šimtais teikiami prašymai gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti. 78 eurų paramos moksleiviui gali tikėtis sunkiai besiverčiančios šeimos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų