Kadangi vaistų nuo šios ligos nėra, mokslininkai sugalvojo kitą būdą, kaip jiems padėti – sukūrė išmanų kostiumą, kuris lengvina jų kasdienybę.
16-etis Aleksas, žaisdamas kamuoliu su seserimi, atrodo kaip bet kuris kitas jo amžiaus berniukas. Tačiau jam vos pradėjus eiti, galima pastebėti, kad jam tai daryti ganėtinai sunku. To priežastis – Diušeno raumenų distrofija, kurią vaikinui gydytojai diagnozavo, kai Aleksui buvo vos ketveri.
„Tai dažniausiai paveikia kojas, todėl tampa sunkiau vaikščioti. Jis niekada negalėjo bėgioti. O kai vaikui sukanka nuo 7 iki 10 metų, liga progresuoja į liemenį, rankas, galiausiai – visą kūną. Ši liga paveikia ir širdį bei plaučius“, – teigia Alekso mama Emma Hallam.
Šia liga suserga vienas iš 3500 Jungtinėje Karalystėje gimusių berniukų. Tokia pati statistika yra ir Lietuvoje. O mergaitės šia liga neserga.
Vaistų nuo šios ligos nėra, tad mokslininkai ieško kitų sprendimų. Ir jiems pavyko sukurti išmanų kostiumą, kuris leis žmonėms ir toliau judinti savo rankas net, kai liga jas pasieks. Mat galiausiai žmonėms, sergantiems šia liga, tampa sunku atlikti net paprasčiausias kasdienes užduotis – tokias kaip išsivalyti dantis ar pasidaryti puodelį arbatos.
Aleksas tapo vienas pirmųjų, kuris šį kostiumą išbandė.
„Kai kažką padarau, rankos pavargsta, jas skauda, tad sunku padaryti tam tikras užduotis. Tai kostiumas būtų naudingas, jis atpalaiduotų rankas ir man nereikėtų įtempti raumenų, nes jis tai padarytų už mane“, – sako raumenų distrofija sergantis vaikas Alex Hallam.
Tiesa, šis kostiumas kol kas tėra prototipas, tačiau jos kūrėjai tikisi, kad netrukus pavyks jį pabaigti ir šis naudingas išradimas pasieks rinką.