• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos biologai pranešė išmokę išskirti DNR pavyzdžius iš senovės Egipto mumijų ir įrodę, kad jų genomą įmanoma iššifruoti pasitelkus naujos kartos sekvenavimo technologiją, skelbia „Nature News“.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkų tyrimų rezultatus paskelbė žurnalas „Journal of Applied Genetics“.

Publikacijoje skelbiama, kad Vokietijos mokslininkai iš Tiubingeno universiteto muziejuje saugomų penkių egiptietiškų mumijų sugebėjo išskirti DNR pavyzdžius. Siekiant didesnės tyrimų imties genetinė medžiaga buvo paimta ir iš dviejų Bolivijoje rastų žmonių skeletų.

REKLAMA

Mumifikuoti palaikai iš Egipto priklausė nuo 806 m. pr. m.e iki 124 mūsų eros metų gyvenusiems žmonėms. Pranešama, kad išskirtos DNR sekos buvo nustatytos naudojant tiesioginio pirosekvenavimo technologiją – be specifinio vienų ar kitų sričių padauginimo polimerazinės grandininės reakcijos metodu.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkams kol kas nepavyko iššifruoti pakankamai DNR fragmentų, kad juos būtų galima sujungti į vieną genomą, tačiau tyrimo autoriai teigia nusprendę išanalizuoti visas iki šio laiko iššifruotas sekas ir paieškoti jose įdomių fragmentų.

Pavyzdžiui, tyrėjams pavyko išskirtos DNR sekose rasti sričių, kurios patvirtina šių senovės egiptiečių priklausymą vakarų Azijoje paplitusiai giminingai 12 genetinei grupei.

Daugelis mokslininkų iki šiol abejoja, kad Egipto mumijų, kurios buvo laikos šilto klimato sąlygomis, genetinė medžiaga galėjo pakankamai gerai išsilaikyti, kad iš jų būtų galima sudaryti pilną genomą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų