„BMC Public Health“ publikuotame tyrime autoriai išanalizavo daugiau nei 100 tūkst. 40-69 metų amžiaus žmonių duomenų, įtrauktų į „UK Biobank“ duomenų bazę 2006-2010 metais. Anketose jie nurodė, kokį alkoholio kiekį vartoja vidutiniškai per savaitę, o taip pat atskleidė, kokią profesiją atstovauja. „Geriančiais“ mokslininkai įvardijo tuos britus, kurie suvartodavo nuo 35 iki 50 vienetų alkoholio per savaitę – kiekviename vienete yra 8 gramai gryno alkoholio.
Paaiškėjo, kad labiausiai linkę į spiritines substancijas yra gamyboje, statybose ar aplinkos tvarkymo srityse dirbantys vyrai. Mažiausiai alkoholio vartoja įvairių religijų tarnautojai, gydytojai, fizikai, geologai ir meteorologai. Tačiau moterų daugiausiai „geriančių“ pasitaikė tarp aukščiausio ir vidutinio lygio vadovių, o mažiausiai alkoholį vartoja – mokytojos, gydytojos ir mokslininkės.
Specialistai pažymėjo, kad jų tyrimas neatskleidžia priklausomybės alkoholiui tarp skirtingų profesijų, o tik analizuoja įvairių veiklos sferų atstovų polinkį alkoholiui. Todėl, anot jų, negalima teigti, kad darbas statybose būtinai ves į priklausomybę alkoholiui.
Mokslininkai paaiškino, kad alkoholio vartojimo darbo vietose tam tikrose profesijose problemos sprendimas gali ne tik padėti pavieniams asmenims, tačiau ir ekonomikai iš esmės, pagerins kolektyvo darbą ir iš esmės padidins darbo proceso efektyvumą.