• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkams pavyko atkurti gyvybingą išnykusios varlės embrioną. Toks pasiekimas paskatino kalbas, kad galbūt jau visai netrukus Žemėje vėl ims vaikščioti dinozaurai, rašo theguardian.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Varlė Rheobatrachus silus 1983 m. pripažinta išnykusi. Tik 1972 m. atrastų varlių nebeliko jų gyvenamoje Australijos Kvinslendo valstijoje. Rheobatrachus silus buvo iš ties neįprastas varliagyvių klasės atstovės. Jos gimda buvo skrandyje, o gimdymas vykdavo pro burną.

REKLAMA

Dabar Naujojo Pietų Velso (Australija) mokslininkai paskelbė, kad jiems pavyko atkurti gyvybingą varlės embrioną. Rheobatrachus silus DNR buvo perkelti į kitos varlės kiaušinėlius. Tiesa, visi embrionai mirė po kelių dienų, bet mokslininkai tiki, kad jų pasiekimas yra didelis lūžis moksle, atkuriant jau išnykusias gyvūnų rūšis.

REKLAMA
REKLAMA

„Gera žinia ta, kad mums ne tik pavyko sukurti gyvybingą Rheobatrachus silus embrioną, bet gavome ir „šviežių“ varlės DNR pavydžių, kuriuos galėsime klonuoti jau netolimoje ateityje. Esu tikras, kad mums pavyks tai padaryti“, – kalbėjo profesorius Mike`as Archeris. Profesorius pabrėžė, kad toks klonavimo būdas gerokai skiriasi nuo liūdnai pasibaigusios avies Dolly istorijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praeitą savaitę mokslininkai susirinko konferencijoje Vašingtone, kur aptarė ne tik techninius, bet ir etinius klonavimo klausimus. Mat atsiranda vis daugiau klonavimo kritikų. Jų teigimu, šis procesas yra ne kas kita, o „apsimetimas Dievu“. Kartu mokslininkai bandė nuspręsti, ar klonavimas atkuria jau išnykusią rūšį, ar sukuria kitą, kuri tik atrodo lygiai taip pat.

Rheobatrachus silus 1972 m. atrasta Kvinslendo kalnuose, o aprašyta profesoriaus Davido Liemo. Varlės mokslo pasaulyje sukėlė daug diskusijų, nes jų gimda buvo patelės skrandyje, o gimdymas vykdavo pro burną. Varlę galite pamatyti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų