Šią savaitę Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl melagingų parodymų davimo. Už tai devyniolikmečiui Palangos moksleiviui skirtas 3 mėnesių laisvės apribojimas, įpareigojant nuteistąjį tą laiką nekeisti gyvenamosios vietos.
Būdamas nukentėjusiuoju baudžiamojoje byloje, T. M. 2006 m. spalio 9-ąją bei lapkričio 3-ąją buvo apklausiamas Klaipėdos vyriausiajame policijos komisariate. Pareigūnams jis papasakojo, kad 2006 m. rugsėjo 24-osios naktį Palangoje, prie vienos visą parą veikiančios parduotuvės jį užpuolė, sumušė ir apiplėšė du vaikinai, atėmė iš jo mobilaus ryšio telefoną bei, grasindami susidorojimu, reikalavo iš jo 1000 eurų.
Tačiau vėliau, nors buvo įspėtas, kad už melagingų parodymų davimą jam gresia baudžiamoji atsakomybė, T. M. parodymus pakeitė, teigdamas, kad niekas jo neapiplėšęs ir niekas jokių pinigų iš jo nereikalavęs.
Už melagingų parodymų davimą moksleivis iš nukentėjusiojo tapo įtariamuoju.
"Ši byla galėtų būti gera pamoka tiems piliečiams, kurie kartais tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme lengvabūdiškai pradeda keisti parodymus arba, kalbant paprasčiau, tiesiog ima meluoti," - sakė kaltinamąjį aktą byloje surašęs bei valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas.
Prokuroro teigimu, kai kurie asmenys vis dar atsainiai žiūri į įspėjimus, jog už melagingų parodymų davimą pagal baudžiamojo kodekso 235 straipsnį jie gali netekti laisvės net iki dvejų metų.
Teisme prokuroras prašė devyniolikmetį palangiškį nuteisti lygtinai vieneriems metams, tačiau teismas moksleiviui skyrė 3 mėnesių laisvės apribojimo bausmę.
"Teismo sprendimas yra pagrįstas ir teisėtas, mes jo neskųsime, nes šiuo konkrečiu atveju svarbu ne bausmės dydis, o žinojimas, kad ir už melagingų parodymų davimą piliečiai turi atsakyti pagal mūsų šalyje galiojančius įstatymus,"- sakė prokuroras R. Ušinskas.