• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kadaise lengvatinės mokesčių zonos, vadinamieji mokesčių rojai, buvo siejami su tropinėmis salomis, prabangiomis jachtomis prieplaukose ir ištaigingais narkotikų prekeiviais.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šiandien mokesčių rojų žemėlapis išsiplėtė per visą pasaulį, kuriame prieglobstį nuo mokestinės naštos randa turtingi asmenys ir tarptautinės kompanijos. Portalas „Businessweek“ pateikia išplėstinį mokesčių rojų sąrašą pagal kiekvieno individualius poreikius.

REKLAMA

JAV kompanijų vadovams – Delavero valstija

Delavero valstija yra puiki vieta užuovėjos nuo mokesčių ieškantiems JAV įmonių vadovams. Ji yra stabilioje, demokratinėje valstybėje ir atleidžia antrines bendroves nuo mokesčių.

Būtent todėl bent jau oficialiai šioje valstijoje yra įsikūrusios daugiau kaip pusė iš „Fortune 500“ didžiausių šalies bendrovių sąraše esančių įmonių. Tarp jų yra „Google“, „Ford“ ir „Berkshire Hathaway“, kurios vadovas Warrenas Buffettas įsitikinęs, kad turtingi šalies gyventojai moka per mažai mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai kurie mokesčių rojai visuomet pasižymėjo mažais mokesčiais. Tačiau taip pat turime tokias valstybes kaip JAV, kur egzistuoja mokesčių rojai, apie kuriuos niekas nežino“, - „Businessweek“ aiškino Cato instituto ekonomistas Danielis Mitchellas.

Respublikonams – Kaimanų salos

Nors daugelis JAV gyventojų nesinaudoja mokesčių rojais, šiais metais įsigaliojęs JAV užsienio sąskaitoms taikomo mokestinių prievolių vykdymo aktas (angl. Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA) verčia užsienio bankus atskleisti sąskaitas juose turinčių amerikiečių vardus ir sąskaitos balansus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašu, kad užsienio bankai ypač vilioja JAV Respublikonų partijos atstovus. Mittas Romney į Kaimanų salas pervedė milijonus JAV dolerių, o George‘as W. Bushas neseniai sakė kalbą ten vykusioje investavimo konferencijoje.

Besiskiriantiems su antrąją puse – Belizas

Britanijos mergelių salos, Seišeliai, Kaimanų salos, Panama ir Belizas – tai vietos, kur įsikūrusios kontroliuojančios kompanijos, kurioms priklauso kitos kompanijos, valdančios tikrąsias įmones.

REKLAMA

Belizas gali pasiūlyti su niekuo nepalyginamą slaptumą. Internetinis tinklapis apie mokesčių rojus PanamaLaw.org vadina Belizą vienintele vieta, kurioje neatsižvelgiama į suklastotus dokumentus. Kitaip tariant, asmenys, bandantys pabėgti nuo nepalankaus skyrybų proceso ar kito užsienyje esančio teismo sprendimo, šioje šalyje gali nesijaudinti.

REKLAMA

Žvaigždėms – Norvegija

Mokesčių rojų priešininkai įsitikinę, kad giliai širdyje mes visi esame mokesčių vengėjai. Neseniai Norvegijos finansų ministerijos valstybės sekretorius Rogeris Schjerva pavadino savo šalį mokesčių rojumi ir pažymėjo, kad Ramiojo vandenyno salose gauti informaciją apie bankų sąskaitas yra lengviau nei Osle.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiai kategorijai priklauso ir Nyderlandai. Vadinamoji „olandiško sumuštinio“ (angl. Dutch Sandwich) praktika leido tūkstančiams asmenų, tarp jų ir Mickui Jaggeriui bei Steffi Graf, išvengti mokesčių.

Britų turtuoliams – Džersis

Lamanšo sąsiauryje esanti Džersio saloje pilna kurortinių užeigėlių ir Viduramžių pilių. Tai taip pat vieta, kur turtingi Britanijos gyventojai dažniausiai laiko savo pinigus. Saloje įteisintas 20 proc. pajamų mokestis.

REKLAMA

Deja, Džersio likimas nėra aiškus. Sala priklauso Lamanšo sąsiaurio saloms, kurios priklauso Britanijos karalienei. Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas, kurio tėvas kadaise šiek tiek uždirbo iš mokesčių rojų, neseniai užsipuolė mokesčius mokėti vengiančias šalies įžymybes.

REKLAMA

Tipiniams Rusijos verslininkams – Kipras

Žlugus Sovietų Sąjungai Kipras buvo pagrindinis mokesčių rojus šalies oligarchams, siekusiems apsaugoti savo turtus nuo Kremliaus ar kitų oligarchų. Šių metų pradžioje sala Viduržemio jūroje buvo išbraukta iš Rusijos vyriausybės juodojo mokesčių rojaus sąrašo. „Kipras nėra klasikinis mokesčių rojus kaip Panama ar Britanijos mergelių salos. Ten vis dar egzistuoja minimalus apmokestinimo lygis, - sako Kipro mokesčių advokatas Carlo Scevola. – Tai labai aukšto lygio jurisdikcija, kuri gali būti prilyginta Didžiajai Britanijai, Latvijai ar Bulgarijai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jauniesiems turtų paveldėtojams – Liuksemburgas

Liuksemburgas apie save galvoja kaip apie vietą, kur sėkmingi, gerai apsirengę žmonės investuoja į įmantrius fondus. Teisines paslaugas teikiančios bendrovės „CMS DeBacker“ Liuksemburgo biure dirbantis teisininkas Diogo Duarte de Oliveira sako: „Klientai nori tokios jurisdikcijos, kuri gali pasiūlyti kvalifikuotus atstovus, kurių nerasite, pavyzdžiui, Kipre.“

REKLAMA

Šalyje populiaru investuoti pinigus į specializuotus investicinius fondus. „Egzistuoja fondai, kuriais naudojasi privataus turto bendrovės, ar tokie, kurie skirti investicijoms į meną ar deimantus“, - pasakojo teisininkas.

Įvairaus plauko nevykėliams – Dubajus

Dubajų užplūdo ištaigingiausi žmonės iš viso pasaulio – čia visur pilna turtingų ir patrauklių jaunuolių, prabangių „Lamborghini“ automobilių ir prostitučių iš Ukrainos.

2009 metais kaimynystėje esantis Abu Dabis padengė 10 mlrd. JAV dolerių Dubajaus skolą. Nuo to laiko atsigavo Dubajaus nekilnojamojo turto (NT) rinka, miestą užplūdo finansininkai iš Irano ir Indijos. NT konsultavimo bendrovė „Knight Frank“ prognozuoja, kad šiais metais prabangių vilų kainos Dubajuje išaugs 10 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų