70 metų verslininkas milijardierius tvirtina, kad šildys tik vieną savo namų kambarį, nors turi daugiau nei pakankamai lėšų energijos ir šildymo krizei įveikti, rašo dailymail.co.uk.
Caudwellas sako, kad jis džiaugiasi galėdamas pajusti, kad jo valdose Stafordšyre yra mažiau rusiškos energijos, praneša „The Mirror“.
Jis sakė: „Žinau, kad mus ištiko degalų krizė ir visi nerimauja, tačiau visi turėtume mažiau vartoti energijos, todėl ketinu praktikuoti tai, ką skelbiu. Ketinu šildyti vieną kambarį, kuriame gyvensime, o 98 proc. namų liks neapšildyti. Putino karą finansuoja degalų pramonė, todėl padarysiu viską, kad jo padėtis pablogėtų bent keliais doleriais."
Prisimindamas savo vaikystę, kada gyveno kaip darbininkų klasės atstovas, jis sakė: „Apsirengdavome šiltais drabužiais. Nesakau, kad visi turėtume grįžti prie tokio gyvenimo, bet yra dalykų, kuriuos galime padaryti.“
Caudwellas sako, kad vartotojai gali prisidėti prie to, kad smogtų Rusijos režimui ir padėtų užkirsti kelią Ukrainos civilių žudynėms.
Caudwellas 1987 m. įkūrė didmeninės prekybos mobiliaisiais telefonais įmonę, daugiausia pardavinėdamas telefonus prekybininkams, ir iš pradžių per pirmuosius dvejus veiklos metus patyrė nuostolių.
Tačiau palaipsniui verslas įgavo pagreitį kaip „Caudwell Group“, kuriai priklausė tinklo paslaugų teikėjas „Singlepoint“.
2006 m. Caudwellas pardavė savo įmonę „Phones4u“ už 1,5 mlrd. svarų sterlingų privataus kapitalo įmonėms „Providence Equity Partners“ ir „Doughty Hanson“.
Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Caudwellas ir jo mylimoji Modesta Vžesniauskaitė pakvietė ukrainietę ir jos sūnų apsigyventi atskirame dviejų miegamųjų name, esančiame jų Eccleshall valdos teritorijoje.
J. Caudwellas, kuris pirminę Jungtinės Karalystės vyriausybės reakciją į invaziją pavadino „gėdinga“, savo svečiams pasakė, kad jo siūlomas nemokamas maistas ir komunalinės paslaugos bus teikiamos „tol, kol jiems to reikės“.
Tuo metu duodama interviu žurnalui „Hello!“, buvusi olimpietė dviratininkė V. Vžesniauskaitė dalijosi prisiminimais apie vaikystėje patirtą „baimę ir traumą“ bei Sovietų Sąjungos bandymus okupuoti Lietuvą 1991 m. kruvinąjį sekmadienį.
„Man skauda širdį dėl žmonių, kurių gyvenimai buvo sugriauti“, - sakė J. Caudwellas, siūlantis savo atskirą dviejų miegamųjų Coach House, esantį 10 mln. svarų sterlingų vertės Staffordšyro dvaro Broughton Hall teritorijoje.
„Įsivaizduokite save tokioje situacijoje... Jūs neturite namų, o baimė mirti ir būti nužudytam gatvėje yra nuolatinė. Tai nesuvokiama sveiku protu“.
Kalbėdamas apie jų nuomininkę, Caudwellas sakė, kad moters vyras pasiliko Ukrainoje kovoti su rusų okupantais.
„Jie kuria savo gyvenimus. Tačiau pirmieji keli mėnesiai buvo labai sunkūs. Mama visą laiką buvo labai emocinga ir nuolat braukė ašaras, - pridūrė jis. „Kartais ji bijojo dėl savo vyro, grįžusio namo į karines pajėgas, ir galvojo, ar jis gyvas, ar miręs. Kitais atvejais ji buvo priblokšta dėkingumo už mūsų gerumą. Turime suteikti daugiau medicininės pagalbos Ukrainai, padėti jiems greitosios pagalbos automobiliais ir reikmenimis“.
Drastišką pažadą smogti Rusijos tironui J. Caudwellas davė tuo metu, kai Nacionalinis elektros tinklas įspėjo, kad „užtemdytai Didžiajai Britanijai“ gresia niūri žiema su galimais trijų valandų elektros energijos tiekimo nutraukimais, jei Rusija nutrauks dujų tiekimą į Europą.
Šis įspėjimas paskatino energetikos milžinę pasiūlyti naują schemą, pagal kurią vartotojams būtų mokama už skalbimo mašinų paleidimą ar elektromobilių įkrovimą ne piko valandomis.
Jei tai būtų pirmieji planuojami elektros energijos tiekimo nutraukimai per pastaruosius dešimtmečius, o elektrinės negalėtų gauti pakankamai dujų, kad užtikrintų šalies darbą, tai būtų pirmieji planuojami elektros energijos tiekimo nutraukimai per pastaruosius dešimtmečius.