Naujų mokslo metų proga daugelis tėvų padovanoja vaikams mobiliuosius. Jei tokią dovaną įteikti nusprendėte ir jūs – štai keletas vertingų patarimų, kaip pasirūpinti „mobilaus“ vaiko saugumu.
1. Prieš įteikdami vaikui telefoną aptarkite, kokiais atvejais ir kam jis galės skambinti iš savo telefono. Įspėkite, jog nors telefonu naudosis vaikas, tai nėra jo nuosavybė, taigi tėvai pasilieka teisę kontroliuoti, kiek ir kuriuo metu telefonu galima naudotis.
2. Būtinai užsirašykite vaiko telefono kodus ir slaptažodžius net ir tada, kai jūsų mažasis mokinukas nėra išsiblaškėlis užuomarša.
3. Perspėkite vaiką, kad informuotų jus apie visus keistus skambučius ir žinutes iš nepažįstamų numerių, papasakokite apie jums žinomus sukčiavimo atvejus ir priminkite, kad sulaukęs keisto skambučio ar žinutės jis visų pirma susisiektų su jumis ir papasakotų kokioje „kovoje“ laimėjo ar kokia „nelaimė“ kam atsitiko.
4. Vaikai dažnai susirašinėja SMS, o jose galioja saviti trumpiniai ir gramatikos taisyklės. Paaiškinkite, kad trumpi pranešimai, kuriuose gausu trumpinių ir ženklų, gali būti sunkiai įskaitomi, taigi adresatas ne visada gali suprasti jo tekstą. Tegul siųsdamas žinutę jūsų vaikas mokosi reikšti mintis ne tik glaustai, bet ir suprantamai.
5. Jei telefonas turi išėjimo į internetą funkciją, ko gero, saugiau ir pigiau būtų ją užblokuoti.
6. Apribokite žaidimo mobiliuoju telefonu laiką, kaip tai darote ir su kompiuteriniais žaidimais. Ilgai į mažą mobiliojo telefono ekraną koncentruojamas žvilgsnis ilgainiui gali sukelti galvos skausmus, nuo šių žaidimų taip pat silpsta regėjimas.
7. Kartkartėmis pasidomėkite ne tik pokalbių telefonu sąskaita, bet ir skambučių išklotine. Ar daug joje jums nežinomų numerių? Ar nepiktnaudžiauja pokalbiais jūsų atžala? O gal įsigudrino plepėti su kuo nors tada, kai turėtų atidžiai klausytis mokytojos pamokose?
8. Nuolat priminkite vaikui apie pokalbių telefonu etiketą: kada jį būtina išsijungti? Kada verčiau atmesti skambutį? Kada geriau netrukdyti savo draugų?
9. Nepamirškite, kad brangus mobilusis telefonas – tai ne tik džiaugsmas jūsų vaikui, bet ir masalas vagims. Perspėkite, kad kaskart viešoje vietoje išsitraukęs telefoną mažasis rizikuoja būti apiplėštas, Tad verčiau tegul juo nesipuikuoja menkai pažįstamų bendraamžių būryje, nekalba ir nerašo žinučių būdamas atokesnėse vietovėse.
10. Priminkite vaikui nuolat pasitikrinti, ar tebeturi mobilųjį. Išsiblaškę mokinukai dažnai pamiršta savo daiktus: lietsargį, pirštines, kepures. Be abejo, mobilųjį telefoną – irgi. Tad saugiausia būtų išsiugdyti įprotį nuolat pasitikrinti, ar mobilusis dar tebėra ten, kur turėtų būti.