Šeštadienį vidudienį prie Vyriausybės rūmų protestuosiančių profsąjungų ir nevyriausybinių organizacijų mitinge skambės varpo dūžiai bendrovės LEO LT laidotuvėms, o mitinguotojai reikalaus panaikinti šio oligarchinio darinio įkūrimo sandorį.
"Norime, kad būtų panaikintas LEO LT sandoris, grąžinti valstybei priklausantys milijardai, ir tada, grąžinus tuos pinigus, panaikintos tos kraštutinės antikrizinės priemonės, kurios žlugdo verslą, darbuotojus ir socialinį draudimą", - ketvirtadienį per spaudos konferenciją teigė Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Kęstutis Čilinskas.
Anot jo, į įspėjamąjį mitingą, kuriame dalyvaus daug nevyriausybinių organizacijų ir profsąjungų atstovų iš visos Lietuvos, gali susirinkti daugiau nei tūkstantis dalyvių, o varpą atveš dzūkai iš Alytaus krašto. Mitinge ketina dalyvauti garsūs aktoriai Tomas Vaisieta, Regimantas Adomaitis, kiti žymūs kultūros ir visuomenės veikėjai.
"Varpas kartu simboliškai primins ir genocido aukas, nes mitingo dalyviai taip pat pažymės ir Gedulo ir vilties dieną. Jos išvakarėse Vyriausybei svarbu priminti, kad nebūtų vykdomas jau kitoks - oligarchinis genocidas", - Eltai sakė K. Čilinskas.
Jo įsitikinimu, reikia įvesti senaties termino netaikymą už ekonominius nusikaltimus, panaikinti nuostatas, kurios leido susikurti LEO LT, svarstyti prie to prisidėjusių pareigūnų atsakomybę, kuo greičiau kreiptis į teismą dėl LEO LT sandorio pripažinimo niekiniu ir restitucijos pritaikymo.
Mitinge dalyvausiančių organizacijų vadovai išreiškė nepasitenkinimą įvairiais kitais valdžios sprendimais, tačiau, jų nuomone, viso to priežastis - korumpuotos oligarchijos.
"Pareigūnų bendruomenė tikisi ir laukia sisteminės vidaus reikalų sistemos reformos. Ji galima tik tada, kai pagrindinis dėmesys bus skiriamas ne oligarchinių struktūrų kūrimui ir palaikymui, o socialinių klausimų sprendimui", - kalbėjo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas.
Mitingo organizatorių nuomone, dabar valdžios atstovai tik "imituoja socialinį dialogą", o socialinė atskirtis toliau didėja, kertami teisėsaugos pamatai, taupoma "svarbiausiais gyvenimo aspektais - sveikata, švietimu ir kultūra". Dėl to į užsienį toliau išvyksta jaunimas, nuteka šviesiausi protai ir darbingiausios rankos, išyra šeimos.
Tad valdžiai šįkart "įspėjimas bus griežtas, bet ne piktas", tikina mitingo organizatoriai. Jie viliasi, kad policijos pajėgos ir mitinguotojai užtikrins rimtį ir kad sausio 16-osios riaušių scenarijus nepasikartos.