Turinčiuosius informacijos apie dingusį K. Žigą prašome informuoti Bendrąjį pagalbos centrą tel. nr. 112 arba Klaipėdos apskr. VPK Klaipėdos miesto PK KPS tyrėją Ernestą Grišanovę tel. nr. 8 700 61196, el.p. [email protected].
Šiurpi statistika
Dingusių žmonių šeimų paramos centras skelbia liūdną žinią – Lietuvoje daugėja be žinios dingusių žmonių. Daugiausiai jų – nepilnamečiai. O štai pilnametystės sulaukę taip susižavi užsieniu, kad kartais nenori turėti jokių ryšių su artimaisiais, paskelbusiais jų paiešką. Ir Lietuvos įstatymai tokį jų norą gerbia, namiškiams belieka tik lieti ašaras. Tiesa, netrūksta ir kur kas liūdnesnių istorijų, kai vienas ar kitas žmogus dingsta itin mįslingomis aplinkybėmis be jokių pėdsakų.
Dingusių žmonių šeimų paramos centro atstovai sako, kad per metus dingsta apie tris tūkstančius žmonių. Tad tokios istorijos jiems ne naujiena. Pavyzdžiui, dingsta žmonės ne tik be pėdsako, bet ir turintys psichikos negalią, ar kitų ligų, dėl kurių jie neprisimena namiškių ar kelio namo. Taip pat išvažiavę į užsienį, kartais taip pat nori staiga nutraukti ryšius su artimaisiais. Ir įstatymai jų norą gerbia, neatsižvelgdami į artimųjų skausmą.
Pastebėta, kad kasmet daugėja dingusių be žinios nepilnamečių. Pavyzdžiui, 2013-aisiais nepilnamečiai iš visų dingusiųjų sudarė keturiasdešimt procentų, o štai praėjusių metų statistika liūdnesnė – jau šešiasdešimt procentų.