• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos žiniasklaidai pranešus apie Biržų rajone, Vabalninke, melioracijos griovyje rasti nepilnamečio lavoną, netrukus buvo prabilta, kad vaikinas iš gyvenimo pasitraukė savo noru. Režisierius ir homoseksualų teisių gynėjas Romas Zabarauskas socialiniame tinkle parašė, kad ne kartą bendravo su minėtuoju vaikinu, kuris pasakojosi apie sunkumus, su kuriais susiduria dėl savo lytinės orientacijos.

"Pernai kovo 15 dieną man parašė septyniolikmetis Šarūnas: "sveikas, romai. labai sunku atsiverti nepažįstamam žmogui, tačiau ką man daryti tokioje situacijoje, jei tėvai nepripažįsta mano lytinės orientacijos? neįsivaizduoji, kaip man sunku..." Sausio 7 dieną jis nusižudė. Mes susirašinėjome apie dešimt kartų. Kovo 6 prakalbėjau su Šarūnu nuo 3PM iki 2AM, atkalbinėdamas jį nuo savižudybės. Feisbuke supažindinau jį su keletu žmonių, pakviečiau jus palaikinti mano postą apie tai, kad būti gėjumi nėra jokios gėdos, o atvirkščiai smerkti tokius žmones gėdinga. Buvo sunku kalbėtis su Šarūnu, nes kartais jis ir pats save smerkė. Rugpjūčio 21 jis parašė: "mane tevai paguldys i psichiatrine, nes as gejus". Aš atsakiau, kad dėl to į psichiatrinę neguldoma ir jo paties tėvams greičiau pasiūlys atsigulti. Pasakiau, kad tėvai greičiausiai meluoja, darydami spaudimą, ir jam reikėtų nepasiduoti ir išlaukti. Tai buvo paskutinis mūsų pokalbis. Manau, Šarūnas sirgo depresija arba turėjo kitų psichologinių sutrikimų.”

R. Zabarauskas taip pat kreipėsi į Lietuvos žmones pagalvoti apie šį atvejį ir pasisakyti už lygiateisiškumą.

“Tačiau žmogui su polinkiu į depresiją, kaip manote, ar padeda kasdienė PANIEKA valstybiniu ir šeimos lygmeniu dėl to, koks esi? Tegu Šarūno savižudybė mums visiems, įskaitant ir mane, išlieka kaip sąžinės priekaištas, kad nepadarėme visko ką galėjome. Nustokime būti abejingais LGBT žmonių teisių atžvilgiu Lietuvoje, nes būti abejingu tokioje Lietuvoje kokioje gyvename yra tiesiog šlykštu. Atsiprašau artimųjų, kad tai viešinu, tačiau tai turi būti paviešinta vardan visų kitų. JAV po gėjų savižudybių žinomi žmonės prisijungė prie projekto "It gets better", kuris skleidė žinią, kad viskas gerėja... Deja, Lietuvoje aš nematau galimybių tokiai žinutei, nes kartais atrodo, kad "It gets worse". Todėl pagrindinė žinutė kol kas tokia: nebūkime abejingi, padėkime vieni kitiems, nesmerkime LGBT žmonių ir pasisakykime garsiai ir aiškiai už lygiateisiškumą."

REKLAMA
REKLAMA

Emocinės pagalbos telefonai (skambučiai nemokami):

Vilties linija – 116 123 Darbo laikas: visą parą Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.

REKLAMA

Jaunimo linija - 8 800 28 888 Darbo laikas: visą parą Emocinę paramą teikia: savanoriai.

Vaikų linija – 116 111 Darbo laikas: 11.00 - 21.00 kasdien Emocinę paramą teikia: savanoriai.

Pagalbos moterims linija - 8 800 66 366 Darbo laikas: 10.00 - 21.00 pirmadieniais-penktadieniais Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.

Linija doverija (rusų kalba) - 8 800 77 277 Darbo laikas: 16.00 - 20.00 pirmadieniais-penktadieniais Emocinę paramą teikia: savanoriai-moksleiviai. Parama teikiama rusų kalba. Linija skirta paaugliams ir jaunimui.

Visos emocinės pagalbos tarnybos: http://www.klausau.lt/telefonai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų