Operatoriaus dukra Georgina Slocombe nurodė, kad jos tėvas mirė pirmadienį paryčiais vienoje Londono ligoninėje.
D.Slocombe'as buvo vienas iš didžiausią pripažinimą pelniusių Britanijos kino operatorių. Jis prisidėjo kuriant apie 80 filmų, dirbdamas su daugeliu režisierių, tokių kaip George'as Cukoras, Johnas Hustonas, Normanas Jewisonas ir Romanas Polanski.
Jo karjera meninėje kinematografijoje prasidėjo nuo 5-ojo dešimtmečio pabaigoje ir 6-ojo pradžioje sukurtų kino klasika tapusių „Ealing“ juodojo humoro komedijų, o baigėsi trimis pirmaisiais filmais apie Indianą Džounsą, kurių režisierius buvo Stevenas Spielbergas.
„Dougie Slocombe'as buvo lengvai bendraujantis, entuziastingas ir įsimylėjęs filmų kūrimo procesą, – sakė S.Spielbergas. – Harrisonas Fordas buvo Indiana Džonsas prieš kamerą, bet Dougie su savo šmaikščia komanda buvo mano užkulisių didvyris kuriant pirmuosius tris Indžio filmus.“
Londone gimęs, bet Prancūzijoje užaugęs D.Slocombe'as buvo nominuotas trims JAV Kino akademijos apdovanojimams ir pelnė tris Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimus už 1974 metais sukurtą „Didžiojo Getsbio“ ekranizaciją, 1963-ųjų filmą „Tarnas“ ir 1977-ųjų „Džuliją“. Tuo tarpu Britų kinematografų draugija 1995 metais skyrė jam apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus.
Būdamas 26 metų D.Slocombe'as įamžino kino juostoje Vokietijos invaziją į Lenkiją 1939-aisiais, dirbdamas kino kronikos operatoriumi. Jo nufilmuoti kadrai buvo panaudoti Herberto Kline'o dokumentinėje juostoje „Europoje užgeso žiburiai“.
Po karo jis tapo „Ealing Studios“ operatoriumi ir prisidėjo kuriant daugelį komedijų, tokių kaip „Malonios širdys ir karūnos“, „Vyras baltu kostiumu“ ir „Levandų Kalvos gauja“, kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Alecas Guinessas.
Kai „Ealing“ studiją ištiko nuosmukis, D.Slocombe'as įgudo naudoti „CinemaScope“ sistemos kameras ir prisidėjo kuriant tokius plačiaekranius filmus kaip „Audra Jamaikoje“ bei „Ginklai Batasyje“. Jis taip pat dirbo kituose 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečio kino projektuose, tokiuose kaip „Liūtas žiemą“, „Itališkas apiplėšimas“ ir „Rolerbolas“.
Vėliau S.Spielbergas, kuriam D.Slocombe'as nufilmavo kai kurias scenas kuriant juostą apie ateivius iš kosmoso „Artimi trečiojo laipsnio kontaktai“, pasikvietė šį operatorių į projektą „Indiana Džounsas ir dingusios Sandoros skrynios ieškotojai“, taip pat kitus du Indianos Džounso nuotykių trilogijos filmus.
Jo paskutiniu projektu tapo 1989 metais sukurtas filmas „Indiana Džounsas ir paskutinis kryžiaus žygis“.