Vizito metu pirmą kartą įvyks bendras Lietuvos ir Ukrainos Vyriausybių susitikimas, o taip pat dvišaliai premjero susitikimai su Ukrainos vadovais.
Su G. Palucko vadovaujama delegacija į Ukrainą vyko aplinkos ministras Povilas Poderskis, ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė, kultūros ministras Šarūnas Birutis, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė, susisiekimo ministras Eugenijus Sabutis, sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė, teisingumo ministras Rimantas Mockus, užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys, vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič, žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas.
Iš naujosios Vyriausybės narių į Ukrainą nevyko tik finansų ministras Rimantas Šadžius.
Ministrų kabinetą į Ukrainą lydi Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų, ambasados Ukrainoje, Nacionalinės švietimo agentūros atstovai.
Kaip informavo Vyriausybė, susitikimuose numatoma aptarti tolimesnės įvairiapusės paramos Ukrainai formas, kurios prisidėtų prie ukrainiečių pergalės bei suteiktų pagreitį reformoms, būtinoms šalies euroatlantinei ir europinei integracijai, saugumo padėtį regione ir sankcijas Rusijai bei agresijoje bendrininkaujantiems režimams, kitus šalims rūpimus klausimus.
Vyriausybei darbo vizitu lankantis Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys ketina aptarti Ukrainos integracijos į Europos Sąjungą (ES) klausimus. Anot jo, šis vizitas bus ir tam tikras simbolis Lietuvos sąjungininkams, kad pasikeitus valdžiai, palaikymas Ukrainai niekur nedingo.
„Pasikeitus Vyriausybei, nusiteikimas ir parama Lietuvoje nesikeičia, tik didėja. Ypač dabartiniame, didelio tarptautinio spaudimo Ukrainai, fone Lietuvos žinia, kad mes juos remiame visomis priemonėmis yra svarbi ne tik Ukrainai, bet ir mūsų sąjungininkams“, – penktadienį LRT radijui teigė K. Budrys.
ELTA primena, kad G. Palucko vedamos Vyriausybės programoje naujoji valdančioji dauguma išdėstė įsipareigojimus, susijusius su Ukraina. Seimo patvirtintame dokumente pažymima, kad „vienintelis kelias atkurti stabilią ir teisingą taiką Europoje yra kuo greitesnė Ukrainos pergalė Rusijos pradėtame kare, visiškai išlaisvinant visas okupuotas teritorijas ir atstatant teritorinį šalies vientisumą ir suteikiant tvarias saugumo garantijas“.
Programoje – įsipareigojimai remti Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, siekti greitesnės Kyjivo narystės ES, NATO, padėti atstatyti karo nuniokotą šalį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!