• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio vadovaujama delegacija lankėsi Panevėžio regione. Drauge su savivaldybių vadovais ir savivaldybių administracijų atstovais buvo aptarti regiono pasiekimai ir problemos, įgyvendinant projektus, finansuojamus Europos Sąjungos (ES) fondų lėšomis pagal Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamas priemones.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su vidaus reikalų ministru Panevėžio regione lankėsi viceministras Sigitas Šiupšinskas, VRM Regioninės politikos departamento, Regioninės plėtros departamento prie VRM, Centrinės projektų valdymo agentūros, Ūkio ministerijos atstovai.

REKLAMA

Pasak R. Palaičio, VRM paramos įsisavinimo rodikliai Panevėžio regione prasti, nors ekonomine prasme tai yra vienas problemiškiausių šalies regionų. „Panevėžio regiono savivaldybėse situacija gana sudėtinga ir ES paramos įsisavinimas šiam regionui išties turėtų būti labai aktualus. Tačiau realiai yra įsisavinta tik apie 11 proc. visų regionui skirtų lėšų“, – apgailestavo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

R.Palaitis pabrėžė, kad šiam regionui labai svarbu apskritai neprarasti nepanaudotos ES paramos. Pasak jo, esant tokiai situacijai tenka galvoti apie lėšų perskirstymą.

Vien pagal VRM administruojamas investicines priemones regionui tenka per 76 mln. Lt ES ir valstybės biudžeto paramos. Didžiausią dalį VRM administruojamos paramos numatyta panaudoti kaimo vietovėse. Panevėžio regiono socialinei ir ekonominei plėtrai skatinti 2007–2013 m. laikotarpiu viso skiriama 225 mln. Lt ES ir valstybės biudžeto paramos pagal įvairių institucijų administruojamas priemones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal lėšų įsisavinimą regione labiausiai atsilikusios yra Biržų, Kupiškio, Panevėžio rajonų savivaldybės. Geresnių rezultatų, lyginant su kitomis, yra pasiekusios Rokiškio ir Pasvalio rajonų savivaldybės, turinčios probleminių teritorijų statusą.

REKLAMA

Pasak ministro R. Palaičio, didžiausia problema įsisavinant lėšas dažnai tampa iniciatyvos stoka. „Žinoma, yra administracinių kliūčių įsisavinant ES lėšas – tai ilgos derinimo procedūros, viešųjų pirkimų ypatumai, teisminiai procesai, žmogiškųjų išteklių trūkumas. Tačiau su tokiomis pačiomis problemomis juk susiduria visos savivaldybės. Tada kodėl vienos iš jų sugeba įsisavinti penkis kartus daugiau lėšų, negu kitos?“ – kalbėjo ministras. Jo teigimu, galimybių efektyviai panaudoti paramą tikrai yra, o turint iniciatyvos atsiranda ir konkretūs būdai tai padaryti.

Vizito metu VRM delegacija kartu su Rokiškio rajono savivaldybės vadovais aplankė ir konkrečių projektų vykdymo vietas Rokiškio rajone bei mieste, aptarė jų įgyvendinimo eigą. Delegacija taip pat susitiko su Kavoliškio kaimo bendruomene, kuri savo iniciatyva ypač aktyviai prisideda prie kaimo gyvenamosios aplinkos gerinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų