Darbo grupė, nagrinėjusi galimybes skatinti pašalpų gavėjus įsidarbinti, premjerui Andriui Kubiliui pateikė siūlymą didinti minimalų atlyginimą iki 900 ar 1000 Lt. Taip pat siūloma mažinti minimalaus atlyginimo apmokestinimą, o darbingiems žmonėms, ilgą laiką gaunantiems pašalpas ir socialines išmokas, palaipsniui jas mažinti.
Padidėjęs minimalus atlyginimas ir laikui bėgant mažinamos socialinės išmokos darbingiems žmonėms turėtų paskatinti juos siekti įsidarbinti, Nemažai bedarbių, kurie galėtų dirbti ir netgi gauna Darbo biržos pasiūlymų, jų atsisako: pradėti dirbti už minimumą socialines išmokas gaunančiam žmogui tiesiog neapsimoka, rašo delfi.lt.
„Ne paslaptis, kad dalis žmonių, kurie atsiduria pašalpų gavėjų grupėje, iš jos nebeišeina, nes jiems dingsta motyvacija dirbti. Mes ieškojome būdų, kaip labiau motyvuoti žmones, kad jie patys savimi rūpintųsi“ – sakė darbo grupės vadovė Ministro pirmininko tarnybos Politikos analizės ir reformų departamento direktorė Lina Drakšienė.
Visgi Finansų ministerija siūlymui didinti minimalų atlyginimą nepritaria. Nors padidėjus minimaliam atlyginimui, padidėtų ir biudžeto pajamos, tačiau tuomet kiltų grėsmė, kad kai kurios darbo vietos apskritai išnyks.
Darbo grupės pateikti siūlymai nėra privalomi, jie yra labiau rekomendacinio pobūdžio ir dar bus svarstomi.
Šiuo metu neatskaičius mokesčių minimali alga yra 800 Lt, kiek daugiau kaip 670 Lt atskaičius mokesčius. Jeigu minimalus atlygis padidėtų 100 Lt, po mokesčių jis sudarytų apie 750 Lt.
Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje vadinamąjį minimumą ar dar mažesnį atlyginimą gauna apie 20 proc. dirbančiųjų, iš jų daugiau nei pusė dirba ne visą darbo dieną
Lietuvoje minimalus atlyginimas – vienas mažiausių ES. Už lietuvius mažesnį minimalų atlyginimą gauna tik rumunai ir bulgarai.