„Computer Bild Lietuva“ išbandė du naujuosius „Apple“ grotuvus. Tai MP3 grotuvas „iPod nano“ (6-toji karta), bei „iPod touch“ (4-toji karta). Ar verti jie dėmesio?
MP3 grotuvas „iPod nano“ (6-toji karta)
Palyginus su senesniu modeliu, naujasis „iPod nano“ yra mažesnis, lengvesnis bei brangesnis. Bet ar galima jį vadinti geresniu?
Valdymas
„nano“ turi vos tris mygtukus. Du iš jų skirti garsumo reguliavimui, vienas – aparato įjungimui ir išjungimui. Visos kitos funkcijos valdomos mažu 3,8 centimetro įstrižainės ekranu. Jame yra keturi darbalaukiai, kuriuos galima pakeisti tiesiog braukiant pirštu į kažkurį šoną. Kiekviename darbalaukyje telpa po keturis paveikslėlius. Juos spausdami, įjungiame įvairias MP3 grotuvo funkcijas ir nustatymus. „iPod nano“ leidžia peržiūrėti nuo traukas. Deja, kvadratiniame 240×240 taškų ekrane tai daryti nepatogu. Bakstelėjus ekraną iš karto dviem pirštais ir juos sukant, galima pakeisti ekrane rodomo vaizdo kryptį.
Talpa, ausinių kokybė, akumuliatorius
„iPod nano“ gali turėti 8 arba 16 gigabaitų atminties. Testuotame 16 gigabaitų modelyje telpa 272 valandos geros kokybės muzikos. Ausinių kokybė tokia pati, kaip ir senesnės kartos „nano“. Jos groja garsiai, tačiau aukštųjų ir žemųjų dažnių per mažai. Kaip ir senasis „nano“, naujasis turi radiją, žingsnių matuoklį, jo akumuliatorius veikia apie 23 valandas. Deja, kartu su aparatu negausime buitinio įkroviklio. Tačiau įprastą kroviklį galime įsigyti papildomai, jo kaina – apie 100 litų.
Naujovės
Naujajame „iPod nano“ atsisakyta kai kurių senų funkcijų. Jis nebeturi fotoaparato ir garsiakalbio, neberodo filmukų. Į mažą korpusą nebetilpo ir mikrofonas. Įrašinėti garsą naujuoju „nano“ galima tik įsigijus ausines su nuotolinio valdymo pulteliu ir mikrofonu už 100 litų.
Išvada
Naujasis „iPod nano“ gerokai su mažėjo. Kartu buvo atsisakyta ir kai kurių funkcijų. Ne paisant to, aparatas pabrango. Tačiau mažas „iPod nano“ korpusas dabar labai patrauklus sportuojantiems ir tiems, kam reikia mažo, bet funkcionalaus muzikos grotuvo.
Įrenginio kaina – apie 680 Lt.
MP3 grotuvas „iPod touch“ (4-toji karta)
Ketvirtosios kartos „iPod touch“ atrodo beveik taip pat kaip naujasis „iPhone 4“. Tik šis aparatas gerokai plonesnis. Ne mažai pasikeitė ir „viduriai“.
Pokalbiai, fotoaparatas
Naujoji „FaceTime“ programėlė pavertė „iPod touch“ puikiu komunikacijos įrenginiu. Ji leidžia nemokamai kalbėtis matant pašnekovą ekrane. Gaila, kad „Face Time“ veikia tik naujajame „touch“ ir „iPhone 4“. Be to, tam būtinas bevielis WLAN ryšys. Vaizdą filmuoja 640×480 taškų raiškos kamera aparato priekyje. Papildomas fotoaparatas įmontuotas „touch“ gale. Jis gali filmuoti ir fotografuoti 960×720 taškų raiška. Palyginus su „iPhone 4“, „touch“ nuotraukos ne tokios detalios, jos triukšmingesnės esant prastam apšvietimui.
Internetas
Visi „iPod touch“ privalumai išryškėja prisijungus prie interneto. Juk aparatu galima patogiai naršyti internete, rašyti ir skaityti elektroninius laiškus, žiūrėti filmukus „Youtube“ svetainėje, matyti informaciją apie orus bei pranešimus apie naujienas. Be to, „iPod touch“ galime diegti programas iš milžiniškos „App Store“ parduotuvės. Gaila, kad aparatas neturi GPS imtuvo. Mūsų buvimo vietą žemėlapyje jis nustato tik belaidžio WLAN ryšio pagalba.
Kiti privalumai
960×640 taškų raiškos ekranas puikiai tinka nuotraukoms ir filmams žiūrėti. Jame įskaitomas net labai smulkus tekstas. Ketvirtos kartos „iPod touch“ parduodamas su 8,32 arba 64 gigabaitais vidinės atminties. Atnaujintas ketvirtosios kartos „touch“ šiek tiek brangesnis už senesnįjį. Užtat jo baterija gerokai ištvermingesnė. Klausant muziką ji ištveria net 36 valandas.
Išvada
Naujasis „iPod touch“ turi ypač ploną korpusą, žymiai kokybiškesnį ekraną, gerokai ištvermingesnę bateriją. Dar daugiau privalumų atsiskleidžia prijungus įrenginį prie interneto. Ypač patraukli naujoji galimybė kalbėtis internetu, matant pašnekovą.
Įrenginio kaina – apie 1059 Lt.