Kompiuterių saugumo programinės įrangos gamintojos „Symantec“ atlikto tyrimo rezultatai liudija, kad Jungtinėse Valstijose dešimtys milijonų kompiuterių užkrėsti netikromis antivirusinėmis programomis (rogueware).
Tokios programos ne tik nesaugo kompiuterių nuo virusų, bet ir paverčia juos dar labiau pažeidžiamais, teigiama bendrovės pranešime.
Siūlymai įsidiegti netikrus virusų skenerius skelbiami įsilaužėlių užkrėstuose tinklalapiuose arba tose svetainėse, kurių administratoriai dalyvauja tokioje nusikalstamoje veikloje, gaudami nuo1 iki 55 JAV centų už kiekvieną spustelėjimą ant reklaminio skydelio. Užsukus į tokią svetainę ekrane pasirodo pranešimas, kad kompiuteryje aptiktas vienas ar keli virusai, ir iškart pasiūloma įsidiegti juos pašalinsiančią antivirusinę programą.
Tokia programa, tikrindama kompiuterį, skelbia randanti vis daugiau virusų, ir ragina įsigyti mokamą šios antivirusinės programos, kuri neva galės geriau ir efektyviau išvalyti kompiuterį nuo užkrato, versiją. Jei vartotojas sutinka, jis iš esmės įsigyja programą, iš kurios praktiškai nėra jokios naudos, teigia „Symantec“ atstovai.
Dar blogiau – kai kurios iš tokių pseudoantivirusinių programų vagia mokėjimo kortelių duomenis ir kitą svarbią kompiuteryje esančią konfidencialią informaciją, teigiama pranešime. Vien tik JAV vartotojų asmeniniuose kompiuteriuose „Symantec“ aptiko 250 skirtingų netikrų antivirusinių programų versijų. Per metus vartotojai jas parsisiuntė apie 43 mln. kartų, manoma, kad jos įdiegtos dešimtyse milijonų kompiuterių.