Kaip praneša dienraštis ,,The Independent”, šiuo metu šalyje jau yra daugiau kaip 2.5 milijonai bedarbių, iš jų maždaug 1 milijonas - jauni žmonės. Paskutinį kartą tokie nedarbo rodikliai Anglijoje buvo 1980 ir 1990 metais.
Praėjusį mėnesį, 16 - 24 metų jaunuolių, negalinčių susirasti darbo, buvo apie 947,000, t.y., kas penktas tokio amžiaus žmogus Didžiojoje Britanijoje buvo be darbo.
Bedarbio jaunimo gretas papildo ne tik netekusieji darbo, bet ir šimtai tūkstančių baigę mokyklas bei universitetus.
Pirmadienį vykusiame Profesinių Sąjungų Konfederacijos suvažiavime buvo kalbama, kad vienas iš trijų jaunų žmonių - viso apie 366,000 – darbo neturi jau daugiau nei pusę metų. Tokių prastų jaunimo nedarbo rodiklių nebuvo nuo pat 1994.
Jaunimo nedarbo lygis itin aukštas (26.7 procentų) Anglijos vidurio Vakarų regione, kur didžiulį nuosmukį patyrė gamybos sektorius.
Anot Privilegijuoto personalo ir plėtros departamento atlikto tyrimo rezultatų, nedarbo lygis pagal lytį pasiskirstė neproporcingai. Vyrų nedarbo lygis išaugo beveik 50 procentų, moterų - 33.4 procentais.Daugiausia bedarbių yra tarp juodaodžių. Kas penktas šios rasės vyras neturi darbo, t.y., dvigubai dažniau nei baltaodžiai ar kitų etninių grupių atstovai, rodo PPPD atliktas tyrimas.
,,Mūsų jaunimui tai - didžiulė krizė. Ilgesni bedarbystės laikotarpiai kenkia jų karjeroms. Be pastovių vyriausybės investicijų mes rizikuojame prarasti šią kartą, kuri tokia svarbi mūsų ateities darbo rinkos pasiekimams,” - suvažiavime kalbėjo Profesinių Sąjungų Konfederacijos generalinis sekretorius Brendanas Barberis .
Buvęs Anglijos banko politikos formuotojas Deividas Blankflaveris pridūrė, kad dabartiniai bedarbystės periodai, ypatingai, kai jie tęsiasi ilgai, gali turėti neigiamos įtakos jaunuolių profesinei veiklai ir ateityje.