Šiandien visame pasaulyje vykdoma globali iniciatyva, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, vyrus, moteris ir vaikus išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu parodyti savo susirūpinimą planetos ateitimi.
Žemės valanda prasidėjo nuo vieno miesto – 2007 m. Sidnėjuje pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir 2010 m. išplito jau 128 šalyse ir teritorijose.
Per tris metus Žemės valanda tapo didžiausia aplinkosaugos kampanija planetos istorijoje.
Šeštadienio vakarą daugiau nei pusšimtis Lietuvos miestų ir miestelių prisijungė prie pasaulinės aplinkos tausojimo akcijos ir valandai išjungė šviesas, taip atiduodami duoklę Žemės valandai.
Šeštadienio vakarą Vilniuje užgesintas Trijų kryžių kalno apšvietimas, Nacionalinio muziejaus pastatas, Nepriklausomybės aikštė, Karaliaus Mindaugo tiltas, Katedra, Šv. Jonų bažnyčia, Aušros vartų koplyčia, S.Daukanto aikštė, Rotušė ir gatvių apšvietimai senamiestyje – Arsenalo, Vrublevskio, Žygimantų, Šventaragio, .Radvilaitės, Universiteto, Pilies, Šv. Jonų, Didžioji, Vokiečių, Aušros vartų gatvės ir Gedimino prospektas.
Kaune vyko folklorinių kolektyvų pasirodymai ir užgesinti apšvietimai Rotušės aikštėje, Vilniaus gatvėje ir Laisvės alėjoje.
Taip pat apšvietimas buvo išjungtas Kauno Kristaus prisikėlimo, Kauno Šv. Arkangelo Mykolo, Kauno Šv.Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčiose, Kauno Šv.Apaštalų Petro ir Povilo Arkikatedroje bazilikoje, Kauno pilies komplekse bei Kauno miesto savivaldybėje.
Klaipėdoje nuo 20.30 val. taip pat bus užgesinta Danės upės krantinių ir Biržos tilto apšvietimas.
Pirmieji „Žemės valandą“ minėjo australai.