Vokietijoje įgyvendinamas tarptautinis projektas „Migruojanti realybė“ sieks ne tik pristatyti šiuolaikinį meną, analizuoti migracijos fenomeną, bet ir suburti draugėn lietuvių bendruomenę.
Balandžio 4-6 dienomis Berlyno Menų galerijoje vyksiančio projekto metu susitiks ir savo pranešimais, audiovizualiniais pristatymais bei diskusijomis projekto klausimus svarstys menininkai, teoretikai, filosofai, meno dėstytojai ir studentai iš Lietuvos, Vokietijos bei Prancūzijos. Renginyje dalyvaus filosofas Gintautas Mažeikis, Kelno medijų meno akademijos profesorius Žilvinas Lilas, menininkas Mindaugas Gapševičius ir kiti, pranešė organizatoriai.
Projektas „Migruojanti realybė“ domėsis migracija tarp realybės, medijų, technologijų, meno, erdvių, disciplinų, vaizdų ir tinklų. Projekto dalyviai kels klausimą, koks galėtų būti menas ateityje, ar pavyks sujungti nesujungiamas disciplinas ir surasti susikalbėjimo kanalus.
Pasak vieno projekto rengėjų Ž. Lilo, migracijos sąvoka savyje paprastai neša neigiamą, kaltės reikšmę, mat yra traktuojama tik kaip visuomeninis, politinis reiškinys.
„Kalbėti apie save kaip apie „migrantą“ reikštų iš individo pavirsti piliečiu, perkelti autorizacijos galias iš savo paties, kaip individo, rankų į idealios institucijos – valstybės rankas“, – pranešime spaudai cituojamas Ž. Lilas.
„Migracijai apibūdinti labiau gal tiktų judėjimas, sustojimas ir vėl judėjimo tęsimas. Kalbant suprantamai, tai įsivaizduočiau kaip kažką tokio, kai žmogus keičia savo veiklą, gyvenamą aplinką ar darbo pobūdį“, – mano Berlyne kuriantis M. Gapševičius.
Projektas „Migruojanti realybė“ – Baltijos šalių kultūros metų Vokietijoje programos dalis.