Nedarbo lygis liko toks pats kaip ir lapkritį – 5,5 proc. ir tai buvo mažiausias rodiklis nuo abiejų Vokietijų susijungimo 1990-aisiais. Darbo jėgos skaičius praėjusiais metais išaugo iki rekordinių 44,4 mln., teigiama naujausioje ataskaitoje.
Valdžios atstovų teigimu gruodį buvo registruota 183 tūkst. bedarbių mažiau, negu prieš tai tais pačiais metais – rodiklis, kuri vokiečių ekonomistas Rolfas Schneideris apibūdino kaip „pritrenkiantį“, ypač turint omenyje darbo jėgos migraciją ES ir didelį atvykusių pabėgėlių į Vokietiją skaičių.
Šie duomenys tik įrodo Vokietijos ekonomikos bumo tvirtumą. Šalies eksportas auga kartu su pasaulinės ekonomikos atsigavimu, didėja surenkamų mokesčių suma, o augantis realusis darbo užmokestis ir rekordiškai žemos palūkanų normos paskatino beprecedentį vartojimo augimą.
Vokietijos bendrasis vidaus produktas 2017-aisiais augo 2,3 proc., 2016-aisiais šis rodiklis siekė 1,9 proc., šiais metais prognozuojamas dar 2,2 proc. augimas. Praėjusių metų Vokietijos ekonomikos augimas ne tik ženkliai prisidėjo prie euro zonos augimo, tačiau taip pat prisidėjo prieš kaimyninių šalių, tokių kaip Čekija, ekonomikos atsigavimo.
Geros ekonomikos naujienos suteikia puikų pagrindą šį mėnesį prasidėsiančiam A. Merkel konservatorių bloko ir centro kairiųjų socialdemokratų derybų dėl „didžiosios koalicijos“ etapui.
Vokietija, praėjus beveik pusmečiui, vis dar lieka be vyriausybės. A. Merkel iš pradžių bandė suformuoti trišalę koaliciją su žaliaisiais bei laisvaisiais demokratais, tačiau šios kalbos žlugo lapkričio pabaigoje.
Ekspertai tuo metu teigia, kad dabartinis šalies augimas tęsis ir toliau. Valstybinio plėtros banko KfW vyriausiasis ekonomistas Jorgas Zeuneris pareiškė, kad „nėra ženklų jog Vokietijos ekonomikos augimas artimiausiu metu sustotų“.
J. Zeuneris pareiškė, kad 2018 metais bus užfiksuotas naujas darbo rinkos rekordas ir „apčiuopiamas realaus atlygio augimas“. Jis prognozuoja, jog šiais metais šalyje atsiras 600 tūkst. darbo vietų ir bendrai pasieks 45 mln., o bedarbių skaičius sumažės dar 200 tūkst.
Kol kas vokiečių ekspertai įžvelgia tik vieną staigiai augančios darbo rinkos problemą, dėl kurios jau dabar skundžiasi didžiosios šalies įmonės – specialistų trūkumas. Deflefas Scheele, šalies įdarbinimo biržos vadovas tvirtina, kad darbuotojų poreikis jau dabar yra aukštame lygyje, ir ateityje jis tik augs.