„NATO ir visos susijusios šalys šį rytą išreiškė norą, kad NATO palaikytų tą operaciją ir prie jos prisidėtų“, – sakė A.Carteris 28 šalių Aljanso būstinėje Briuselyje.
„Tos trys šalys pabrėžė, kad NATO turi veikti greitai, su kuo Jungtinės Valstijos tvirtai sutinka, nes nuo to priklauso žmonių gyvybės ir likimai“, – pridūrė jis.
A.Carteris sakė, kad NATO kariškiams buvo nurodyta parengti planus, kaip Aljansas galėtų padėti sustabdyti neteisėtą migraciją ir žmonių gabenimą per Egėjo jūrą.
Vokietija, Graikija ir Turkija pateikė tokį prašymą per NATO gynybos ministrų susitikimą Briuselyje.
Aljanso ministrai „pavedė NATO karinei vadovybei pateikti patarimus dėl įgyvendinimo priemonių“, aiškino A.Carteris.
Pentagono vadovas sakė, kad tos rekomendacijos bus apsvarstytos NATO Karinio komiteto ir perduotos Šiaurės Atlanto Tarybai – pagrindinei sprendimus priimančiai Aljanso institucijai.
NATO „nedelsdama“ pasiųs karo laivų grupę į Egėjo jūrą, kad padėtų kovoti su neteisėtu žmonių gabenimu, kai tokį prašymą pateikė Vokietija, Graikija ir Turkija, ketvirtadienį paskelbė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.
NATO „nedelsdama nukreips nuolatinę jūrų pajėgų grupę į Egėjo jūrą – pradėti jūrinės žvalgybos veiksmų“, sakė J.Stoltenbergas per spaudos konferenciją, Aljanso gynybos ministrams pritarus šiam sprendimui.
JT pabėgėlių agentūros duomenimis 2016 metais į Graikiją per jūrą atvyko 75 tūkst. migrantų ir pabėgėlių.
Anksčiau šią savaitę „labai rimtai“ reaguoti į bet kokius prašymus suteikti pagalbą dėl pabėgėlių krizės pažadėjo Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, Vokietijai ir Turkijai pareiškus, kad jos prašys NATO pagalbos kovai su migrantų vežėjais.
Vien sausį Viduržemio jūroje paskendo apie 360 migrantų, nurodo Tarptautinė migracijos organizacija. Europos Sąjunga laiko pagalbą Turkijai esmine, siekiant sustabdyti būsimų prieglobsčio prašytojų keliones jūra.