Būtent dėl šios priežasties kompanijos traukiasi iš mūsų darbo valandų ir ieško idėjų nepaliestame miego pasaulyje. Tarptautinėje elektronikos parodoje pristatytos sveikatingumo apyrankės, jau dabar stebi, kaip mes miegame ir randa priežastis, kodėl atsikeliame nepailsėję.
Kompanija „Sleep Number“ į šią problemą žiūri labai rimtai. Jie parodoje CES 2014 pristatė 8 tūkst. JAV dolerių kainuojančią lovą, kuri fiksuoja šeimininko judesius miego metu ir net gali nustatyti, kuris iš miegančiųjų trukdo kitam.
Esant reikalui, lova pati gali reguliuoti čiužinio minkštumą kiekvienam iš miegančiųjų. Kita iš funkcijų lengvai sujudina knarkiantį miegalių ir leidžia išsimiegoti sugulovui.
Suaugę žmonės nesivadovauja mamų patarimu eiti miegoti anksčiau, tačiau siekia efektyviai išnaudoti kiekvieną miego minutę.
Vienas iš CES parodos pranešėjų pasakojo, kad jo mergina eidavo miegoti anksti, tačiau neišsimiegodavo dėl to, kad neužmigdavo.
Technologijų šalininkai teigia, kad istoriškai niekada neteikdavo daug dėmesio tam, kada einame miegoti ir kada keliamės.
Projekto „Aura“ sumanytojai pristatė išmanųjį šviestuvą. Šis miego pradžioje šviečia švelnia raudona šviesa ir skleidžia atpalaiduojančius garsus.
Ryte yra skleidžiama mėlyna šviesa, kuri organizme išskiria melatoniną ir šis skatina žvalumą. Lempa pradeda šviesti tada, kai miegantysis pradeda muistytis ryte, nes tada miegas būna lengviausias.
Sapnų įsibrovėliai
Jei šiandien technologijos leidžia miegoti efektyviau, tai ko dar galima tikėtis?
Kompanija „Remee“ pristato naktinius akinius, kurie leis sustiprinti kontroliuojamų arba žvalių sapnų pojūtį. Šešios mažos LED lemputės šviečia į naudotojo akis, bet netaip, kad jį pažadintų.
Taip yra sukeliamas žvalumas nepažadinant miegančiojo ir šis gali kontroliuoti sapnus.
Vienas dalykas, ko technologijos niekada nepakeis – mums vis tiek teks lipti iš lovos.