Šiame straipsnyje bus pateiktos penkios logiškos priežastys, kodėl vertėtų nusiimti kojines prieš miegą. Šis įprotis gali pagerinti jūsų sveikatą.
Gali suprastinti kraujo cirkuliaciją
Nors iš aplinkos girdima, kad miegojimas su kojinėmis gali pagerinti kraujo tekėjimą, tačiau taip įvyksta ne visuomet. Kai kuriais atvejais, mūvimos kojinės gali suprastinti kraujo tekėjimą.
Tai susiję su mūvimomis ankštomis kojinėmis, praneša timesofindia.indiatimes.com. Tuomet suprastėja kraujo cirkuliacija. Jeigu naktį šalta kojoms, tuomet rekomenduojama rinktis kojines, skirtas miegui, arba pasirinkti mūvėti tokį kojinių dydį, su kuriuo jaučiamasi patogiai jas mūvint dienos metu.
Padidėja odos infekcijų rizika
Taip pat svarbu pasirinkti kojines, kurių medžiaga nekenkia odai. Kuomet miegama su kojinės, kurios pagamintos iš nailono ar kitų medžiagų, kurios nėra draugiškos odai, gali atsirasti odos infekcijų.
Tad rekomenduojama renkantis kojines miegui atkreipti dėmesį į medžiagas. Geriausia rinktis tas kojines, kurios pagamintos iš medvilnės.
Gali pakilti kūno temperatūra
Dar vienas pavojus, apie kurį pranešama, yra perkaitimas. Šiuo atveju, taip pat svarbu atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios pagamintos kojinės.
Jeigu audinys neleidžia kojai „kvėpuoti“, tuomet kojinių dėvėjimas gal pakelti kūno temperatūrą. Tai gali įvykti net jums miegant.
Neleidžia ramiai miegoti
Jeigu dėvimos ankštos kojinės, tuomet miego metu gali būti nepatogu ir trukdyti kokybiškam poilsiui. O nekokybiškas miegas itin veikia žmogaus sveikatą.
Rekomenduojama apskritai nedėvėti kojinių prieš einant miegoti. Tuomet šios rizikos nebelieka.
Nėra higieniška
Miegant su kojinėmis taip pat padidėja nehigieniškumo rizika. Kuomet kojinės yra per plonos, nešvarios arba pagamintos iš orui nepralaidaus audinio, tuomet padidėja infekcijų ir nemalonaus kvapo atsiradimo tikimybė.
Dėl to rekomenduojama dėvėti medvilnines arba bambukines kojines. Taip pat įsitikinti, kad prieš einant miegoti yra pasirinktos švarios kojinės.