• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Niekas neerzina labiau, nei negalėjimas užmigti. Vartymasis ir blaškymasis lovoje iki vėlumos ne tik trukdo pailsėti, tai taip pat gali padidinti riziką užsikrėsti įvairiomis ligomis.

Niekas neerzina labiau, nei negalėjimas užmigti. Vartymasis ir blaškymasis lovoje iki vėlumos ne tik trukdo pailsėti, tai taip pat gali padidinti riziką užsikrėsti įvairiomis ligomis.

REKLAMA

Mokslininkai nustatė, kad per trumpas miegas gali padidinti riziką susirgti smegenis naikinančia liga, rašo thesun.co.uk.

Žmonėms, kurie kiekvieną naktį miega mažiau nei 7 valandas, padidėja rizika susirgti Alzheimerio liga. Šia liga serga maždaug vienas iš šešių vyresnių nei 80 metų amžiaus žmonių, manoma, kad vien Jungtinėje Karalystėje ja serga apie 850 tūkst. žmonių.

„Iki šiol turimi epidemiologiniai ir eksperimentiniai duomenys rodo, kad miego sutrikimai prisideda prie padidėjusios Alzheimerio ligos rizikos“, – teigė mokslininkė Laura Sinkevičiūtė iš Fundacion Pasqual Maragall (Barselona).

Tačiau naujas tyrimas, paskelbtas žurnale „Brain Communications“, „dar labiau sustiprina hipotezę, kad miego sutrikimai gali būti Alzheimerio ligos rizikos veiksnys“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Išanalizavus 332 tiriamųjų smegenų skysčio – skysčio, supančio galvos ir nugaros smegenis – tyrimus, nustatyta, kad tų, kurie miegojo mažiau nei septynias valandas, t-tau baltymų kiekis buvo padidėjęs.

REKLAMA

Tau baltymai – tai mikrodalelės, kuriomis maistinės medžiagos iš vienos smegenų dalies pernešamos į kitą. Manoma, kad per didelis tau baltymų kiekis lemia Alzheimerio ligos išsivystymą. Laura paragino „toliau tirti“ būdus, kaip pagerinti miegą, kad ateityje šios ligos atvejų būtų mažiau.

Ankstesni tyrimai parodė, kad miegant penkias ar mažiau valandų, gali padidėti rizika susirgti įvairiomis lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, širdies ligomis, depresija, vėžiu ar diabetu. Ekspertai rekomenduoja per parą miegoti 7-8 valandas.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti ekspertai teigė, kad menopauzės simptomus slopinančiuose vaistuose naudojami hormonai gali padėti apsaugoti moteris nuo demencijos ir Parkinsono ligos.

JAV medikai teigė, kad moterys neturėtų būti atkalbinėjamos nuo pakaitinės hormonų terapijos, nes ji gali duoti ir daugiau naudos, ne tik lengvinti menopauzės simptomus.

Ankstyvieji demencijos požymiai

Demencija – bendras terminas, reiškiantis protinių gebėjimų prastėjimą, kuris turi įtakos kasdieniam gyvenimui ir sukelia atminties, elgesio ir koordinacijos sutrikimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Demencija skirstoma į daugybę rūšių, tačiau Alzheimerio liga yra labiausiai paplitusi ir sudaro iki 80 proc. visų demencijos atvejų.

Anglijos nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) teigia: „Skirtingi demencijos tipai gali skirtingai paveikti žmones ir kiekvienas jų pajunta skirtingus simptomus.

Tačiau yra keletas bendrų ankstyvųjų simptomų, kurie pasireikšti dar iki diagnozuojant demenciją.“

Demencijos simptomai yra:

Atminties praradimas;

Sunku susikaupti;

Sunku atlikti įprastas kasdienes užduotis, pavyzdžiui, atsiskaityti už prekes prekybos centre ar suskaičiuoti grąžą;

Sunku rasti tinkamus žodžius arba sunku palaikyti pokalbį;

Dingsta vietos ir laiko suvokimas;

Nuotaikų svyravimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų