Tinkamiausia poza – ant nugaros
Privalumai: išvengsite kaklo ir nugaros skausmų, jūsų krūtinė išliks standi, veidas apsaugotas nuo raukšlių.
Trūkumai: knarkimas.
Išvados: chiropraktikas Stevenas Diamantas iš Niujorko sako, kad tokia miegojimo poza gali apsaugoti jūsų stuburą nuo bet kokių iškrypimų. Be to, miegodami ant nugaros išvengsite skrandžio rūgščių kilimo. „Jei galva bus šiek tiek iškelta, skrandis bus žemiau nei stemplė, todėl jūsų nekamuos kylančios rūgštys“, – sako Mayo klinikos Minesotoje miego specialistas Ericas Olsonas. Sent Luiso universiteto dermatologijos mokslų profesorė Dee Anna Glaser pažymi, kad miegodami ant nugaros, galime išvengti bet kokių raukšlių ant
veido. Be to, krūtinė išlaikys neutralią padėtį, o tai užtikrins taisyklingą ir reguliarų kvėpavimą. „Vis dėlto turėtumėte susimąstyti, kad miegodami ant nugaros greičiausiai imsite knarkti“, – tikina gydytojas E. Olsonas. Išsirinkite tokią pagalvę, kad galva ir kaklas būtų tinkamai paremti, tačiau nebūtų per aukštai pakelti.
Tinkama poza – ant šono
Privalumai: išvengsite kaklo ir nugaros skausmų, nesikaups skrandžio rūgštys, mažiau knarksite. Tai viena tinkamiausių pozų nėščiajai.
Trūkumai: neigiamai veikia veido odą ir krūtinę.
Išvados: miegoti ant šono – visapusiškai naudinga jūsų sveikatai. Miegant tokia poza mažiau knarkiama, o stuburas išlieka tiesus. Jei kenčiate nuo rūgščių kaupimosi, tai dar viena pozicija (po miego ant nugaros), kuri lengvina virškinamojo trakto darbą. Pasak JAV mediko Roshini Rajapaksa, dėl tokios miego pozos greičiau nukąra krūtinė. Jei laukiatės kūdikio, miegokite ant kairiojo šono. Tokia poza laikoma idealia kraujotakos sistemai. „Pagalvę laikykite tokioje padėtyje, kad užpildytumėte erdvę virš peties, o galva ir kaklas įgautų neutralią padėtį“, – aiškina Bostono moterų ligoninės fizioterapeutas Kenas Shannonas.
Bloga poza – „embriono“ susirietimas
Privalumai: mažiau knarksite, tinkama poza nėščiajai.
Trūkumai: nugaros ir kaklo skausmai, atsiranda raukšlių, nestandi krūtinė.
Išvados: „Miegodami susirietę, pasirėmę keliais į smakrą, turbūt jaučiatės labai patogiai, tačiau žalą pajusite tik ryte. Šios pozos turėtų vengti žmonės, turintys problemų su sąnariais ar nugaros skausmais“, – sako
gydytojas Olsonas. „Tokia „embriono“ poza trikdo diafragmos veiklą, – priduria akupunktūros specialistas Dody Chang iš Grinvičo ligoninės Konektikute. – Pasirinkdami tokią miegojimo pozą rizikuojate sulaukti pirmalaikių veido raukšlelių ir turėti nukarusią krūtinę.“ Vis dėlto, jei negalite apsieiti be šios pozos, stenkitės kuo mažiau susiriesti. Rinkitės itin minkštą pagalvę bei (taip pat, kaip ir miegant poza ant šono) paremkite kaklą ir galvą, užpildykite tuščią erdvę virš peties.
Blogiausia poza – ant pilvo
Privalumai: neknarksite.
Trūkumai: nugaros ir kaklo skausmai, atsiranda raukšlių, trukdo išlaikyti standžią krūtinę.
Išvados: „Miegant ant pilvo sunku išlaikyti neutralią stuburo padėtį, – sako gydytojas K. Shannonas. – Ši poza didina sąnarių ir raumenų spaudimą, o tai sukelia nervinių skausmų, dilgčiojimą, galūnių tirpimą ir pan.“ „Įsivaizduokite, jei bent 15 minučių per dieną reikėtų išlaikyti kaklą pasukus į vieną pusę, turbūt nepakęstumėte tokio skausmo. O ką kalbėti, jei naktį taip išmiegate ištisas valandas?“ – klausia gydytojas S.
Diamantas. Galbūt kitą dieną ir nejausite didelio skausmo, tačiau po kelių naktų tokio miego, jums ims skaudėti kaklą. „Jeigu dažnai knarkiate, ši poza padės to išvengti“, – sako E. Olsonas. Miegant veidu į pagalvę kvėpavimo takai labiau atsiveria. Taigi jeigu knarkiate ir nesiskundžiate kaklo ar nugaros skausmais, galite drąsiai miegoti ant pilvo. Beje, miegodami ant pilvo rinkitės kuo plonesnę pagalvę arba ilsėkitės visai be jos. Turbūt galvojate, kad naktimis miegate gana ramiai arba visai nesimuistote. Pagalvokite dar kartą. „Net jei daugiausia laiko praleidžiate tokioje pozoje, kokioje užmiegate, jūs paprasčiausiai nejuntate kaip dažnai vartotės ir sukatės iš vienos pusės į kitą, – sako gydytojas E. Olsonas. – Tai – visiškai normalu, taip elgiatės, kol nepasiekiate giliosios miego fazės REM.“