Kiekvienais metais įvairios žiniasklaidos priemonės renka metų geriausius. Balsas.lt taip pat nusprendė išrinkti savo nominantus: skandalus, metų poras, netektis, įvykius ir laimėjimus. Tik jūs, Balsas.lt skaitytojai, galėsite išrinkti labiausiai nusipelniusius ir nuvylusius. Kasdien pristatysime po vieną nominaciją ir prašysime jūsų atiduoti savo balsą.

Baigiantis 2011 metams Balsas.lt klausia, kokia Lietuvos sportininkų pergalė reikšmingiausia?

Lietuvos devyniolikmečių auksas pasaulio krepšinio čempionate

Jono Valančiūno vedama Lietuvos vaikinų iki 19 metų krepšinio rinktinė pratęsė savo auksinių pasirodymų seriją. Šįkart Europos čempionai Latvijoje vykusiame turnyre be didesnio varžovų pasipriešinimo iškovojo planetos pirmenybių aukso medalius.

Lietuvos U19 rinktinės triumfas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)Lietuvos U19 rinktinės triumfas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Klaipėdos „Žuvėdros“ auksas pasaulio LA ansamblių čempionate

Vilniuje gruodžio 3 dieną vykusiose Lotynų Amerikos šokių ansamblių planetos pirmenybėse Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjai septintą kartą istorijoje pasipuošė aukso medaliais. Pagal grupės „Scorpions“ muziką kompoziciją „Uraganas“ atlikę Skaistės ir Romaldo Idzelevičių auklėtiniai už savo nugaros paliko ansamblį iš Rusijos – „Vera“ ir Vokietijos komandą „Rot-Weiss“ šokėjai.

Klaipėdos „Žuvėdra“ (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)Klaipėdos „Žuvėdra“ (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)

R. Paškauskienė – Europos stalo teniso dvejetų čempionė

Rūta Paškauskienė poroje su Oksana Fedejeva Lenkijoje vykusiame Europos stalo teniso čempionato dvejetų varžybų finale 4:2 įveikė rumunes Danielą Dodean ir Elizabetą Samarą ir apgynė čempionės titulą. Lietuvė kartu su serbu Aleksandru Karakasevičiumi taip pat laimėjo sidabrą mišrių dvejetų Europos pirmenybėse.

Rūta Paškauskienė ir Oksana Fadejeva (nuotr. Elta)Rūta Paškauskienė ir Oksana Fadejeva (nuotr. Elta)

V. Čmilytė – Europos šachmatų čempionė

Lietuvos šachmatininkė 27 metų Viktorija Čmilytė pirmą kartą iškovojo Europos čempionės titulą. Iki tol ji triskart iškovojo Senojo žemyno pirmenybių sidabrą. Europos čempionatas vyko Gruzijoje.

Europos čempionė Viktorija Čmilytė grįžo į Lietuvą (Fotodiena.lt nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Europos čempionė Viktorija Čmilytė grįžo į Lietuvą (Fotodiena.lt nuotr.)

M. Griškonis – Europos irklavimo čempionas

Alfonso Mikšio auklėtinis Senojo žemyno irklavimo pirmenybėse 2000 m distancijoje vienviete savo varžovams nepaliko jokių šansų ir antrą kartą karjeroje iškovojo aukso medalį. Pasaulio čempionate M. Griškonis liko septintas.

(nuotr. SCANPIX) M. Griškonis (nuotr. Balsas.lt)(nuotr. SCANPIX) M. Griškonis

R. Labuckas ir T. Gadeikis – Europos ir pasaulio čempionai

Raimundo Labucko ir Tomo Gadeikio tandemas dviviete kanoja buvo nepralenkiami pasaulio ir Europos čempionatuose neolimpinėje 200 m rungtyje.

R. Labuckui ir T. Gadeikiui – auksas (nuotr. SCANPIX)R. Labuckui ir T. Gadeikiui – auksas (nuotr. SCANPIX)

I. Dumbauskaitės ir M. Povilaitytės triumfas Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate

Europos jaunimo iki 18 metų paplūdimio tinklinio čempionate Lietuvos sostinėje Vilniuje Ieva Dumbauskaitė iri Monika Povilaitytė finale po atkaklios kovos 2:1 palaužė šveicares Nina Betschart ir Nicole Eiholzer bei iškovojo aukso medalius.

Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)