• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėčiau papasakoti apie tai, kaip įveikti delsimą. Tam tinkamas metodas yra „Laiko dėžutė“ (ang. „timeboxing“). Jį radau Steve'o Pavlina'os tinklaraštyje, pritaikiau ir sulaukiau neįtikėtinai gerų rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA

Metodas yra skirtas įveikti momentiniui delsimui, o tiksliau, nenorui imtis veiksmų dabar pat. Geriausiai metodą perprasite jei pateiksiu pavyzdį. Tad pirmyn...

REKLAMA

Tarkim dabar nori atlikti matematikos namų darbus, bet vos tik apie juos pagalvoji, tavo galvoje kyla mintys, kad juos teks daryti ilgai, o tai nuobodu...

Protas pradeda ieškoti visų įmanomų priežasčių, kad išvengti šio „nemalonumo“. Kad išvengti šių pasiteisinimų, susitark su savimi jog darysi namų darbus 30-imt minučių, o po to leisi sau patinginiauti, pažiūrėti filmą ar dar ką malonaus. Tikslas yra pažadėti sau malonumą, bet tik po to, kai atliksi trumpą, įsivaizduojamai nemalonią užduotį.

REKLAMA
REKLAMA

Kas įdomiausia, tokiu atveju protas nebeieško priežasčių, kad išvengti nemalonumo, nes dabar žinai jog nemalonumas truks trumpai (30 minučių), o po to tas laukia malonumas...

Tai „meškos“ paslauga sau. Dabar nustatęs laikmatį, gali pilnu dėmesiu susikoncentruoti į namų darbus ir juos daryti. Gali nustebti, bet labai dažnas atvejis (bent jau man) jog po 30-ies minučių visai nebus noro sustoti, nes šio laiko užteko, kad tave „užkabintų“ ši „nemaloni“ užduotis ir entuziastingai darai ją toliau, kol padarai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laimi du dalykus: vidinį pasitenkinimą atlikta užduotimi ir malonumą, kurį pelnytai užsidirbai. Ypatingai svarbu tesėti savo žodį sau. Jei ir užduotis neužkabino turi sau leisti patirti žadėtą malonumą, nes visgi dirbai 30-imt minučių, o ne tinginiavai.

REKLAMA

Aš viliuosi, kad pasiryšite šį metodą išbandyti savo „kailiu“, o dar labiau, kad jis padės pasiekti realių rezultatų. Kodėl šis metodas veikia?

Pirma, motyvuoja pats pažadas jei iš tiesų pasirenkame sau malonią veiklą. Antra, apibrėžiame „nemalonumo“ trukmę, kas neleidžia protui priešintis toliau. Jei metodas neveikia iš pirmo karto, nenuleiskite rankų. Bandykite antrą, trečią kartą, svarbu atkaklumas! Belieka palinkėti sėkmės įveikiant delsimą.

Saulius Šunauskas

www.gyventi.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų