• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Metas konservuoti: pradmenys

Daugelis šeimininkių numoja ranka į daržovių ar vaisių konservavimą, nes įvairių konservų ištisus metus galima nusipirkti parduotuvėse. Tačiau juk naminiai gardesni ir kvapesni. Jie gali būti net originalesni, su įmantriais stiklainių papuošimais ir dekoracijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Jei pasiryžote pradėti konservuoti, pateiksime pačius elementariausius patarimus. Jums reiktų pasirūpinti: stiklainiais, dangteliais, termometru ir kaitinimo puodu.

REKLAMA

Stiklainiai. Uogienėms, džemams, mišrainėms, grybams konservuoti geriausiai tiks pusės ir litro talpos, kompotams – dviejų ir trijų litrų stiklainiai, sirupams – užsukami stikliniai ar pusės litro buteliai. Jei norėsite užklijuoti savo etiketę ant paruošto stiklainio, jums būtina nuimti senąją. Tą lengviausia padaryti kelioms minutėms pamerkus stiklainius į karštą muiluotą vandenį ir patrynus šiurkščia kempine.

REKLAMA
REKLAMA

Dangteliai. Jei stiklainius su uogų, vaisių ar grybų atsargomis saugosite šaltame rūsyje, patariama rinktis metalinius dangtelius, kurie sandariai užsukami specialia mašinėle. Jei konservus laikysite šaldytuve, galite išsiversti ir su paprastais metaliniais dangteliais. Tiks ir nenauji, likę nuo įvairių pirktinių konservų dangteliai. Labai svarbu atsiminti, kad prieš užsukant stiklainius, dėl sterilumo dangtelį reikia nuvalyti spiritiniu tirpalu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Termometras. Jis turi kyšoti iš puodo, kuriame kaista konservai. Pirkite plastiku neįrėmintą termometrą, nes karštyje ši medžiaga gali išsilydyti.

Puodas. Rinkitės aukštesnį kaitinimo puodą, kad jame tilptų bent penki litriniai stiklainiai.

REKLAMA

Keletas vaisių bei daržovių konservavimo būdų:


  • Į švarius stiklainius pridėkite vaisių ar daržovių, užpilkite verdančiu sirupu arba marinatu, pridenkite dangteliais ir kelias minutes palaikykite. Nupilkite skystį, dar kartą užvirinkite ir užpilkite juo daržoves ar vaisius. Galiausiai stiklainius sandariai užsukite. Šiuo būdu paruoštuose vaisiuose bei daržovėse išlieka daugiau vitamino C, nes terminis apdorojimas vyksta gana trumpai.

  • Išplautus ir verdančiu vandeniu perlietus stiklainius pridėkite švariai nuplautų vaisių ar daržovių ir užpilkite pagal receptą paruoštu karštu sirupu arba marinatu. Stiklainius pridenkite švariais dangteliais, sustatykite į kaitinimo puodą ir kaitinkite, kol vanduo bus tokios temperatūros, kokia nurodyta recepte. Po vieną stiklainius atsargiai iškelkite ir tuoj pat sandariai užsukite specialia mašinėle.


Patarimai:


  • Uogienėms virti naudokite cukrų, o ne saldiklius, nes jie dažnai pakeičia uogienės skonį.

  • Prieš konservuodamos avietes, uogas kelioms minutėms pamerkite į silpną druskos tirpalą, kad į paviršių išplauktų pasislėpusios kirmėlaitės.

  • Jei uogienė išėjo per skysta, ją sutirštinti galite želatina (kilogramui uogienės 10–15 g.). Užpilkite želatiną šaltu virintu vandeniu ir palaukite kol išbrinks. Tada ištirpdykite šilto vandens vonelėje ir maišydama plona srovele supilkite į uogienę. Jokiu būdu nepilkite želatinos į verdančią uogienę, nes ji praras stingdomąsias savybes. Parduotuvėse yra pirkti specialių uogienių tirštiklių, galite išbandyti ir juos.

  • Obuolių drebučiams labiausiai tiks rūgštūs obuoliai, nes jie turi stingdomųjų medžiagų.

  • Kad pomidorai nesuplyštų sterilizuojant, reiktų prieš dedant į stiklainius juos pradurti mediniu šipuliuku prie pat vaiskočio.

  • Kad agurkai išlaikytų ryškiai žalią spalvą, prieš sūdant juos reikia apiplikyti verdančiu vandeniu.


 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų