Įranga, kuria galutiniam produktui priduodama šnicelio forma, vadinama „3D spausdintuvu“, o medžiaga atitinkamai – „biorašalu“. Manoma, kad panašaus pobūdžio „mėsos spausdintuve“ bus galima užauginti ir odą.
Pasak Jungtinių Tautų, 2010 metais buvo paskersta 320 milijonų karvių, 1,4 milijardo kiaulių ir 55 milijardai vištų. „Modern Meadow“ įkūrėjai siekia sumažinti šį skaičių. Įmonės atstovai tvirtina, kad dirbtinės mėsos gamyba ne tik ekologiškesnė, bet ir leidžia įtraukti į savo racioną gyvūnų mėsą tiems, kurie kepsnių atsisakė dėl religinių ar etinių priežasčių.
Į projektą 350 tūkstančių dolerių jau investavo ir Peteris Tiehlis, vienas iš pirmųjų „Facebook“ investuotojų ir „PayPal“ įkūrėjas. „Tyrimo dvasią“ palaiko ir PETA, kuri pasiūlė 1 milijoną dolerių kompanijai, kuri pirmoji pradės masinę sintetinės vištienos gamybą.
„Modern Meadow“ jau susilaukė pirmosios sėkmės: patys tyrėjai jau užaugino, iškepė ir suvalgė pirmąjį kepsnį. Tiesa, vos dviejų centimetrų ilgio ir pusės centimetro storio, bet šviežią – tiesiai iš spausdintuvo.