• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusios savaitės pabaigoje medikų pagalbos šaukėsi daugybė sunegalavusių ar santykius kumščiais besiaiškinusių ir dėl to susižalojusių žmonių. Biržų mieste ir kaimuose pykosi, mušėsi ir vieni kitus įvairiais būdais traumavo agresyviai nusiteikę piliečiai.Gali būti, kad ne tik lėtinių ligų paūmėjimus, bet ir nevaldomus pykčio protrūkius skatino artėjantis mėnulio fazės keitimasis. Manoma, kad šis reiškinys turi įtakos jautresnių žmonių emocijoms, kurias papildomai aštrina ir alkoholis. Kaip tik sekmadienį mėnulio delčią pakeitė jaunatis.

REKLAMA
REKLAMA

Per tris savaitgalio dienas Greitosios pagalbos skyriaus ekipažai į iškvietimus skubėjo net 65 kartus.

REKLAMA

Penktadienį medikų pagalbos šauktasi 23 kartus, 6 iškvietimai buvo dėl konfliktų metu ištikusių traumų.

Iš 27 iškvietimų šeštadienį 5 buvo dėl vykusių pykčių ir jų metu patirtų sužalojimų.

Sekmadienį medikų šauktasi 22 kartus, iš jų 4 - dėl santykių aiškinimosi kumščiais. Pasak Biržų rajono savivaldybės poliklinikos Greitosios pagalbos skyriaus administratorės Audronės Gaigalienės, visais minėtais atvejais traumos buvo patirtos vadinamajame „girtumo fone". Tai reiškia, kad santykius aiškinosi ir vieni kitus žalojo girti asmenys.

REKLAMA
REKLAMA

Medikams teko teikti pagalbą dėl sužalotų galvų, rankų, kojų. Medikų šaukėsi ir miesto, ir kaimų gyventojai.

„Vienodai mušasi ir geria tiek mieste, tiek kaime", - sakė A. Gaigalienė.

Jos administruojamam skyriui teko teikti pagalbą ir dėl širdies ritmo sutrikimų, kraujospūdžio padidėjimo bei kitų ligų paūmėjimo „greitąją" kvietusiems žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medikė pastebėjo, kad padaugėjo širšių įkandimų. Pagalbos šaukėsi šių vabzdžių sugeltų ir ūmiai sąmonę praradusių žmonių artimieji bei kaimynai.

Greitosios pagalbos skyriaus administratorė A. Gaigalienė primena, kad alergiški žmonės namuose ar eidami į gamtą su savimi turėtų prednezolono tablečių, adrenalino ampulių. Medikė pastebi, kad žmonės jau įsiklauso į patarimus ir belaukdami į atokų kaimą atvykstant medikų patys ima skubiai gelbėti po vabzdžių įkandimo staiga blogai pasijutusį žmogų - daro adrenalino injekcijas, duoda išgerti prednezolono, antihistamininių (priešalerginių) preparatų (Zyrtac, Tavegil, Aceterin ir kt.). A. Gaigalienė sako, kad prieš besiimant teikti pagalbą patiems reikia būtinai susisiekti su medikais ir išklausyti jų patarimus, kaip elgtis iki atvykstant pagalbai.

Alfreda Gudienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų