Būsimuosius menininkus ugdančios miesto Muzikos ir Dailės mokyklos kelia rankas. Iš Savivaldybės iždo gavusių 20 proc. mažesnį finansavimą mokyklų vadovai prakalbo apie gresiančią būtinybę priimti mažiau vaikų ir taip mažinti pedagogams darbo krūvius. Su atlyginimų karpymu kategoriškai nesutinkantys pedagogai buriasi į profesinę sąjungą.
Laukia pinigų iš Kubiliaus
Būsimuosius menininkus ugdančios miesto Muzikos ir Dailės mokyklos kelia rankas. Iš Savivaldybės iždo, kaip visos biudžetinės įstaigos, gavusių 20 proc. mažesnį finansavimą mokyklų vadovai prakalbo apie gresiančią būtinybę mažinti pedagogams darbo krūvius ir net priimti mažiau vaikų.
Muzikos mokyklos direktorius Teofilis Kiznis vakar iš susitikimo su švietimo sritį kuruojančia Savivaldybės administracijos pavaduotoja Janina Gaidžiūnaite pedagogams gerų naujienų neparnešė. Šįmet 2,4 mln. litų, tai yra 436 tūkst. Lt mažesnį, finansavimą gavusi mokykla neišmano, iš kokių lėšų mokytojams išmokės atlyginimus už paskutinius metų beveik tris mėnesius.
Metodininko kvalifikaciją turintys Muzikos mokyklos mokytojai vidutiniškai uždirba 1600 Lt atskaičius mokesčius. 712 būsimųjų muzikų ugdo 79 mokytojai.
„Gal vasarą padėtis pagerės ir A.Kubilius duos pinigų. Taip nebus, kad mokytojus paliktų be atlyginimų“, – viliasi T.Kiznis.
Sunkiausia menų mokykloms
Direktorius teigia nenorintis dar labiau suveržti diržus mokytojams. Anot jo, dauguma teturi 18 valandų per savaitę, nors dar prieš trejetą metų reto pedagogo krūvis siekė mažiau nei 25–26 val.
Tačiau, pasak T.Kiznio, veikiausiai teks imtis pedagogams nelengvų sprendimų – kirsti per ugdymo kokybę ir mažinti pamokų arba net atsisakyti kai kurių mokomųjų dalykų. Svarstoma nuo rugsėjo pedagogams palikti tik 14 val. per savaitę.
30-us metus Muzikos mokyklai vadovaujantis T.Kiznis tvirtina finansiškai sunkesnio laiko nepamenantis.
„Blogi laikai atėjo 2009-aisiais. Nuo tada kasmet mažinamas finansavimas. Muzikos ir Dailės mokykloms sunkiausia išgyventi, nes turime tik du finansavimo šaltinius – Savivaldybę ir iš vaikų renkamą mokestį. Bendrojo lavinimo mokykloms geriau, jos atlyginimus gauna ne iš Savivaldybės, o iš mokinio krepšelio. O tokioms kaip mes mokykloms mokinio krepšelyje skirti tik 5 litai, tai yra beveik nieko“, – „Sekundei“ teigė direktorius.
Susibūrė į profesinę sąjungą
Gresiančiam drastiškam taupymui nepritariantys Muzikos mokyklos pedagogai vos prieš mėnesį susivienijo į profesinę sąjungą. Jos pirmininkė Audronė Sakalauskienė pripažįsta, kad vienas iš svarbiausių motyvų įkurti sąjungą ir buvo trečius metus besitęsiantys Savivaldybės siūlymai pedagogams taupyti savo sąskaita.
Pasak A.Sakalauskienės, šį kartą mokytojai nebeketina nusileisti – jų netenkina perspektyva nuo rugsėjo dirbti tik po 14 val. per savaitę ir gauti gerokai mažesnius atlyginimus. Anot pirmininkės, Muzikos mokykla kartą jau yra parėmusi miesto biudžetą iš savo kišenės.
„2009-aisiais tuometis meras Povilas Vadopolas ir jo pavaduotoja Z. Kukuraitienė atėję į mokyklą ragino susimažinti atlyginimus ir žadėjo pasibaigus krizei juos grąžinti. Absoliučiai visi mokytojai tuomet nuo atlyginimo atsisakė po 1000 litų – Savivaldybei sutaupėme 2 mln. Lt“, – teigė A.Sakalauskienė.
(...)
Visą Ingos Kontimavičiūtės straipsnį skaitykite kovo 29 d. „Sekundėje“.