Per karantiną didelę paklausą turi apdailos meistrai, dažytojai ar santechnikai. Kai kurių paslaugų tenka laukti ir kelis mėnesius.
Užimti visi iki vieno
Lietuvos statybininkų asociacijos atstovė Ieva Radzevičiutė pasakojo, kad savarankiškai dirbančių meistrų užimtumas šiuo metu maksimalus ir paslaugų tenka laukti net iki kelių mėnesių.
„Jei nori kažką namuose susitvarkyti, tai sako, kad laiko turės gal netgi po dviejų ar trijų mėnesių, iš asmeninės patirties galiu pasakyti.
O žmonės labai nori ir siekia viską susitvarkyti, pasiremontuoti ir meistrai dabar tikrai yra užimti. Žmonės tiesiog siekia savo aplinką susitvarkyti“, – tv3.lt teigė I. Radzevičiūtė.
Padidėjusią meistrų paklausą pastebi ir į namus galimus išsikviesti meistrus vienijančios įmonės. Jų teigimu, žmonės dažniausiai prašo atlikti ilgai netrunkančius darbus.
„Dažniausiai kviečiasi santechnikos, elektros, remonto darbams. Kažką reikia pabetonuoti, sieną ištinkuoti, dažniausiai smulkūs darbai vienos dienos iki kelių valandų.
Santechnikos darbai turi didesnį užimtumą, elektros darbų meistrai gan aktyvūs, tai elektros darbams mažesnė paklausa“, – pasakojo „Getfix“ direktorius Emilis Markulis.
Tačiau meistrus vienijanti įmonė „Domio“ teigia, kad tokiu sezonu meistrų paklausa dažnai padidėja, todėl karantinas – ne vienintelė priežastis.
„Laikotarpis pats yra toks, kad apdailos darbai persikelia. Vasarą žmonės dažniau tvarkosi kiemuose ir aplinkui namus, o žiemą – persikelia į vidų.
Karantinas, galima sakyti, labai nepaveikė, bet žmonės daugiau sėdi namuose, todėl daugiau juos ir tvarkosi“, – sakė klientų aptarnavimo specialistė Dovilė Mažukaitė.
Paklausiausi apdailos darbai
Karantino laikotarpiu žmonės dažniausiai namuose atlieka apdailos darbus. Kapitalinių remontų daryti neskuba.
„Apdailą daugiausia daro, sienas perdažo, pasitvarkyti kažką gražiau, tokius apdailos darbus, remontus. Ne kapitalinius, bet žmonės vis tiek siekia pasitvarkyti apdailą, pasigražinti namus“, – tv3.lt teigė Lietuvos statybininkų asociacijos atstovė I. Radzevičiūtė.
Didelio kiekio užsakymų sulaukia ir baldų gamintojai. Statybininkų asociacijos atstovė pastebi, kad užsisakius baldus gali tekti laukti ir porą mėnesių.
„Didelė paklausa sienų dažytojų, plytelių klijuotojų. Žmonės siekia atsinaujinti, pardavimai pas tiekėjus taip pat nėra sumažėję, kaip tik pakilime“, – sakė I. Radzevičiutė.
Įmonės pastebi, kad susidomėjimo sulaukia ir santechnikai bei elektrikai.
„Prašo santechnikų, apdailos meistrų, elektros meistrų – įvairiausių. Ypatingai, kai šildymo sezonas prasideda, tai santechnikų, elektrikų – visko, kas realiai susiję su vidumi“, – sakė D. Mažukaitė.
Kainos standartinės
Kadangi savarankiškai dirbančių meistrų paklausa yra pakilusi, paslaugų kainos laikosi stabiliai ir kristi neturėtų.
„Kurie dirba kokybiškai ir yra paklausūs, jų kainos yra tikrai nemažos ir jie, kadangi turi daug užsakymų, tų kainų mažinti ir nenori, nes kam? Jei nebūtų užsakymų, manau, kad kainos kristų, bet dabar savarankiškai dirbančių statybininkų kainos tikrai nenukrito“, – tv3.lt sakė I. Radzevičiūtė.
Meistrus vienijančios įmonės teigia, kad paslaugų kainos yra standartinės, o aptarnauti siekia net ir nedaug prašančius klientus.
„Pas mus platformoje minimali užsakymo trukmė yra valanda plius 10 eurų už atvykimą. Tai dažniausiai [meistrai] ima net pačius smulkiausius užsakymus, kadangi nuvažiavę jie greitai atlieka juos ir gali gauti fiksuotą užmokestį.
Patys meistrai nustato minimalų valandinį įkainį. Pagal standartą būtų 19 eurų, bet kai kurie nusistato 15 eurų, kai kurie didesnį“, – teigė E. Markulis.
Tačiau specialistai pastebi, kad žmonės yra linkę mokėti labai įvairias sumas. Vieni bijo išlaidauti, o kiti sutinka mokėti ir po kelis šimtus.
„Žmonės šiek tiek prisibijo kainų, nes vis tiek, turbūt, paveikia karantinas – sumažėjusios pajamos. Vieniems 20 eurų yra didelė kaina, o kitiems ir 200 eurų nėra sunku sumokėti. Kadangi turime daug įvairių paslaugų, tai ir kainos labai įvairios.
Meistro iškvietimo mokestis yra nuo 15 iki 30 eurų, tai čia ir yra minimali kaina, už kurią meistras važiuoja“, – sakė D. Mažukaitė.